Юлія Батьківна, , 27 років. З нами 7 років, остання активність 6 років тому

yuliaВ мультиплеєрі жінки терплять втричі більше образ за чоловіків

16 лютого 2013 / Джерело: mcvuk.com /  ,
В мультиплеєрі жінки терплять втричі більше образ за чоловіків

Такі результати досліджень опублікували дослідники з Університету Огайо. Саме дослідження полягало в тому, що вони взяли участь у 245 мультиплеєрних матчах Halo 3 і в голосовому чаті відтворювали заздалегідь записані репліки чоловічими чи жіночими голосами, або ж мовчали. Серед реплік були лише нейтральні та позитивні висловлювання — привітання, побажання хорошої гри, вітання з успіхом і подяки за хорошу гру. 1660 реальних гравців, які не знали, що стали випадковими учасниками дослідження, показали на своєму прикладі, що жіночий голос викликає, в середньому, втричі більше агресивних реплік зі сторони геймерів ніж чоловічий або ж відсутність голосу взагалі. При тому навики гравця ніяк не міняють цього ставлення — не залежно, граєш ти краще за інших чи гірше, жіночий голос завжди привертає у твій бік більше агресії.

На думку автора статті на Gamasutra, така реакція геймерів обумовлена сучасною поп-культурою. В іграх жінки часто зображуються слухняними сексуальними об'єктами, а сексуалізований стереотип дівчини-геймера далекий від дійсності. Зруйнувати ці стерептипи можливо лише якщо геймерки перестануть боятись бути собою в онлайнових іграх, але наражатись на ненависть не хоче ніхто, за вийнятком найсміливіших та найагресивніших. Таким чином це замкнуте коло може не розімкнутись ще довго. Обговорити →

Чому так мало жінок серед розробників ігор?

5 січня 2013 / Джерело: polygon.com / 
Чому так мало жінок серед розробників ігор?

Майже два місяці тому один з працівників сайту Кікстартер на ім'я Люк Крейн зауважив, що попри те, що на сайті щодня з'являється безліч відеоігрових проектів, дуже рідко стається так, що їх авторами є жінки. Комусь така статистика здалась би цілком нормальною, але Люк вирішив запитати про це на Твітері, — ось його оригінальний твіт. І хоча, як він каже, раніше на його твіти взагалі ніхто не відповідав, на цей раз його засипав шквал відповідей, які не припиняються і по цей день.

«Кожна прочитана мною позитивна рецензія на мою гру містила сексуальний підтекст,» — відповіла дизайнер Елізабет Сампат.

«Тому що я боюсь, що, висвітлюючи публічно домагання до мене, я ризикую втратити роботу,» — відповіла Лілліан Коен-Мур. Продовження →

Український фільм «Гамер» отримав міжнародну нагороду

21 липня 2012 / Джерело: zaxid.net / 
Український фільм «Гамер» отримав міжнародну нагороду

Нещодавно було оголошено переможців Одеського міжнародного кінофестивалю, одну з спеціальних нагород на якому здобув український фільм «Гамер» (англійська назва — «Gaamer») режисера Олега Сенцова. Крім того цей фільм отримав диплом Міжнародної федерації кінопреси. Члени журі одноголосно вирішили, що цей фільм вартий уваги за витриманість та цікаві візуальні рішення.

Судячи з опису, у фільмі йдеться про провінційного кібер-спортсмена, який закинув навчання і конфліктує з мамою, але завдяки власним зусиллям займає друге місце на світовому турнірі. Чи змінить це щось у його подальшому житті? Про це і йтиметься у фільмі. Принаймні я так сподіваюсь, що раз вже цей фільм отримав ці престижні нагороди, то він не зведеться до банального кліше, коли лузер стає чемпіоном.

Також хотілось би вірити, що фільм уникає поширених стереотипів про відеоігри, але тут вже особливо нема на що сподіватись, геймери у фільмах — це завжди асоціальні фанатики і «Гамер» тут, мабуть, не вийняток. Але щоб судити варто його переглянути. Обговорити →

Розкажіть про себе і комп'ютерні ігри :)

6 липня 2012 / 

Почну сама.

Я з дитинства люблю комп'ютерні ігри. Почала гратив у них з того часу як моєму старшому брату подарували «Денді» на день народження. Пройшло багато років і тепер я знаю, що «Денді» це китайська підробка японського «FamiCom». Тепер я люблю та ціную ігри як новий засіб медіа, здатний впливати на широкі маси так само як книжки, музика та фільми. Граю в більшості ігри, в яких треба трошки подумати і які не вимагають швидкої реакції. Улюблені ігри: Prince of Persia, Myst, Tomb Raider. Із сучасніших інді: Machinarium, Braid, Limbo, Bastion. Деколи граю в Sims 3 :)

Тепер ви! Обговорити →

Aliens: Colonial Marines і продовження теми фемінізму

5 липня 2012 / Джерело: destructoid.com /  ,
Aliens: Colonial Marines і продовження теми фемінізму

Продовжуючи розпочату мною на цьому сайті тему фемінізму у відеоіграх спішу розповісти про невеликий скандал довкола гри Aliens: Colonial Marines. Як виявилось, у грі не буде жодного жіночого персонажа за якого можна було б грати в мультиплеєрі. Не те, щоб це велика проблема, в багатьох шутарах їх нема. Просто у всіх фільмах Aliens завжди були присутні хороші жіночі персонажі: Ріплі, Васкез, Ферро, Дітріх, дівчинка Ньют. Доречі, не тільки Aliens, але й інші фільми жанру military sci-fi (військова наукова фантастика) зображали жінок рівноправними чоловікам — це одна з «фішок» жанру. Тому закономірно, що жінки які люблять цей франчайз сподівались побачити жіночих персонажів і в грі.

Ви тільки не подумайте, що хтось зробив із цього проблему. Бажаючі бачити жіночих персонажів у грі просто склали невеличку петицію в інтернеті (яка скорше за все нічого не змінить) і пропонують підписати її тим, хто хоче бачити у грі жіночих персонажів. Ніхто не обурюється, ніхто не злиться і ні на кого не нападає. На момент написання статті кількість підписів сягнула всього 1200.

Західна преса тепло ставиться до такої ідеї і сприяє її поширенню. Тим не менше низька культура багатьох геймерів породжує на світ отакі статті. «Толерантность крепчает» каже російський ресурс overclockers.ru, прирівнюючи цим висловом толерантність до маразму. Трошки шкода, що жінкам-геймерам доводиться терпіти таку зневагу, але я сподіваюсь, що ця тема буде отримувати все більший розголос. Обговорити →

Іранського розробника вигнали з країни за створення гри про Іран

25 червня 2012 / Джерело: kotaku.com /  ,
Іранського розробника вигнали з країни за створення гри про Іран

Колишній працівник RockStar, який приклав свою руку до таких хітів як GTA 3, Max Payne та Alan Wake був оголошений шпигуном та вигнаний із власної країни за те, що розповів пресі про свої плани створити гру про Іранську революцію 1979.

Навід Хонсарі (Navid Khonsari) — іранець, що проживає в Канаді. Декілька місяців тому він оголосив, що планує розробку гри під назвою «1979: The Game» у якій буде зображений напад на Американське посольство в Тегерані очима студентів та заручників. Навід пояснив, що використовуватиме правдиву історичну інформацію як основу для сюжету. З того часу як він оголосив про свої наміри, про цю гру більше нічого не було чути, аж до тепер. Продовження →

Фемінізм і комп'ютерні ігри

23 червня 2012 / 
Фемінізм і комп'ютерні ігри

Так вже повелось, що значна частина масової культури робиться чоловіками для чоловіків. Образ жінки у ній часто зводиться до банальних чоловічих фантазій та стереотипів. Портрет жінки намальований цими стереотипами сильно відрізняється від справжньої картини, а комп'ютерні ігри, на мою думку, найбільше схильні до такого спотворення.

І проблема не в тому, що мені не подобається як жінки виглядають в іграх. Справжня проблема в тому, що в споживачів цієї масової культури, себто гравців, формується відповідне ставлення до жінок. Вони судять жінок по цих плоских і спотворених образах, що зустрічаються їм в поп-культурі.

Це дуже важливе питання і останнім часом воно активно обговорюється в англомовному інтернеті. Продовження →