Британці знизять податки для відеоігор про Британію

Британці знизять податки для відеоігор про Британію

 / 11 грудня 2012 / Джерело: pcgamer.com / 

У Великобританії вирішили посприяти розвитку відеоігор, що збагачують чи висвітлюють британську культуру. У законопроекті про асигнування на 2013 рік описується спеціальний тест для визначення «британськості» ігор. Ігри, що наберуть у цьому тесті хоча б 16 балів будуть значною мірою звільнені від податків.

Наприклад цілих чотири бали гра отримає якщо 75% її сюжету відбувається в Британії або в країні Європейської економічної зони. Менше відсотків — менше балів. Ще чотири бали, якщо гра розповідає британську чи європейську історію. Ще бали можна отримати, якщо у грі є достатня кількість персонажів британського походження та якщо гра висвітлює британську культуру. Додаткові бали за озвучення британською мовою чи діалектом британської спільноти, за розробку, запис музики, діалогів на території Великобританії. По одному балу за сценариста, композитора, художника, програміста з Британським громадянством. І так далі.

Всі пункти законопроекту, що стосуються цього тесту, виніс в окрему статтю сайт Develop.

Багатьох такий підхід здивував, адже закон досить розмитий і нечіткий — важко визначити британськість чи європейськість сюжетної лінії та визначити чи гра висвітлює британську культуру. Це також породило безліч жартів на твітері під хештегом #UKTaxExemptGames, в яких назви ігор перекручені на британський лад, типу «Grimsby Fandango», «Gears of Warwick» та «Max Paignton».

Тим не менше, дивлячись на такі закони, розумієш, що в Україні такого не може бути в принципі. Навіть щодо книжок чи кіно. А британці все добре придумали.

Щоб залишити коментар, зареєструйтесь чи увійдіть на сайт.
Якщо ви вважаєте цей матеріал крисним або ж він вам сподобався, залишіть будь ласка свій коментар. Нам важливо знати вашу думку!

smurosia | 6 років тому | #

Не уявляю, щоб у нас в Україні розробники створювали б ігри з українською озвучкою, українським сеттінгом, нормальною історією від українських авторів і, що головне, що потім це купляли б у достатній кількості, щоб девелопери не лишились з голою дупою.

andrii | 6 років тому | #

Ось і відомий ігрожурналіст Гальонкін теж вважає, що в нас закон не спрацював би. Та й взагалі, в нас простіше якось самому, без допомоги держави щось робити.

ikarmin | 6 років тому | #

Не згодний, що це сприятиме британській культур. Натомість, це просто європейська ініціатива по формуванню конкурентноспроможного медіаринку. Читайте моє розуміння цієї ситуації http://zestforlanguages.blogspot.com/2012/12/blog-post_25.html#more

andrii | 6 років тому | #

Дякую за статтю! Дуже цікаво!