Цільова аудиторія на українському ігровому порталі

Цільова аудиторія на українському ігровому порталі

 / 28 листопада 2012 / 

Зареєструвавшись на сайті playua.in.ua, який є найвідвідуванішим українським ігровим порталом, я помітила, що його цільова аудиторія — це 13-15-ти річні хлопці-підлітки-школярі.

До читача звертаються як до малолітнього неосвіченого тлумка, зокрема, застосовуючи старий російський ігровий сленг, штибу: „калда“ (від англ. Call of Duty), „груля“ (від рос. игруха), „халва“ (від англ. Half Life) тощо. Самі тексти, хоч і написані дорослими людьми, сприймаються як такі, що прийшли до нас з якихось підліткових журналів кінця 90-х, початку 2000-х.

Чому так? (Враховуючи, що середній вік геймерів у світі — це 30 років, а статевий поділ є практично 50/50.)

Чомусь для багатьох людей пост-радянського простору ігри сприймаються як дитяча забавка, тому, бавлячись в неї, треба обов'язково понизити свій рівень інтелекту, переходити на особливий сленг та якісь недолугі жартики, замість того, щоб бути собою. Чомусь, коли люди дивляться фільми, нічого подібного не стається, ніхто, сидячи перед екраном, не перетворюється на бабуїна та не намагається зробити з цього особливу подію. Тим не менше ігри в очах українських громадян лишаються прерогативою хлопчаків, притому, що людям, які пишуть ті ж статті на ігрових сайтах чи ведуть відео-блоґи може бути під 30, та вони все одно говорять як діти, ніби стидаючись того заняття.

Отже, якщо я особа жіночої статі, віком більше 20-ти років, живу в Україні, граю в ігри, то я — вигнанець у цій собливій маскулінно пубертатній соціальній групі? Оцінюючи світову статистику та англомовні ігрові портали — ні. Оцінюючи стиль та манеру написання статей та оглядів на playua.in.ua — так.

Щоб залишити коментар, зареєструйтесь чи увійдіть на сайт.
Якщо ви вважаєте цей матеріал крисним або ж він вам сподобався, залишіть будь ласка свій коментар. Нам важливо знати вашу думку!

eGeek | 6 років тому | #

Ну а що не так? Це ж і є дитячий розважальний сайт, от і відвідувачі там відповідні. Нічого поганого в цьому не бачу.

yulia | 6 років тому | #

Поганого в цьому нічого немає. Це скорше смішно, коли матеріали сайту готуються для значно вужчої аудиторії чим потрібно. В ігри грають хлопчики, дівчата, дорослі жінки і чоловіки, а сайт штучно звужує свою аудиторію до хлопців: школярів і підлітків.

yulia | 6 років тому | #

Цілком погоджуюсь!

Це взагалі досить широка тема якій у нас не надають жодного значення. Ігри, як засіб медіа, ще не подолали певний бар'єр сприйняття, щоб до них ставились як до кіно чи книжок. На заході це ледь-ледь починає відбуватись, а в нас ігри досі вважають розвагою для дітей шкільного віку. При чому хлопчиків. А це ще одна величезна проблема, яку не те щоб ігнорують, про неї у нас навіть не підозрюють. Багатьом важко зрозуміти, що 50% геймерів це жінки і що це цілком нормально.

Я рідко читаю PlayUA, але на мою думку, цей сайт значною мірою ілюструє обидві вищенаведені проблеми.

smurosia | 6 років тому | #

Мені б теж хотілося б, щоб стереотипи щодо місця жінок у соціумі, зокрема в Україні, нарешті почали розвіюватись, а не навпаки набувати нових мутованих форм.

andrii | 6 років тому | #

Дякую за хорошу статтю! Виніс би на головну, але не хочу щоб виглядало як напад на PlayUA. Цей сайт заслуговує на повагу.

Ці проблеми точно значно більші і глибші за PlayUA.

smurosia | 6 років тому | #

Так, більші. PlayUA використовується як приклад, тому що це найбільший український україномовний портал, тому і така увага до нього.

Nazzer | 6 років тому | #

О, конструктивна критика порталу ПлейЮей, порталу котрий я все ж по своєму люблю, по своєму вболіваю і котрий мені все ж від самого початку близький. Безсумнівно маю симпатію до цього проекту, бо він український, бо там є дуже ідейні люди котрі наполегливо ідуть до мети і … багато чого ще хорошого можна про нього сказати, адже і я там деякий час займався написанням статей, хоча нещодавно у зв'язку з певними обставинами довелось полишити цю справу. Власне моє приєднання до аналітичної рубрики на ПлейЮей було частково зумовлене тим, що мені хотілось розбавити сааме цю, дитяче-підліткову атмосферу несерйозності та принижено-популістської подачі ігор. ПлейНьюз останнім часом дивився лише зрідка, аби бути у курсі політики сайту, тоді як сама манера подачі матеріалу, в цьому на 100% згоджуюсь із статтею, мені неприємна. Коли вперше побачив випуски їх новин, а тоді ще активно відвідував інший портал, то сааме жартівлива активна подача в чомусь привернула. Не раз вже обговорювали цей момент з друзями. Спочатку це здається свіжим, незвичним, приємно бо українською, бо про ігри. Але, переглянувши раз-два, бачиш що жарти і розповідь ідуть за однією і тією ж нудною схемою і калькою та нічого дорослішого з цього не виростає. Відео починає нервувати і перегляд новин дійсно перетворюється на ритуал «для обізнаності у політиці і справах сайту», котрий по правді теж вже нещодавно кинув. Коли брав участь у Пирогах (аналітична рубрика), було пару моментів натяку і прямого зауваження про популізм для неповнолітніх, але це схоже не мало жодного ефекту. Звісно причин піти з Пирогів було багато і основна інша, але все ж, серед усього присутнє і те, що статті котрі я пишу – нема відчуття що вони комусь сильно потрібні, що на сайті знаходиться багато саме «моєї аудиторії». Спрощувати ж подачу, фрази, скорочувати текст аби і школяру було не нудно його прочитати, цим займатись не хотілось.

Я буду слідкувати за ПлейЮей і можливо колись повернусь туди як активний користувач якщо сайт стане схожим принаймні на російський Канобу, не кажу про Гамасутру чи подібні портали всесвітнього масштабу, або про якісні блоґи та підкасти Гальонкіна.

Сьогодні наш спільний товариш Діжі спитав на ПлейЮ – що таке «очікуванчик». Вчора мав не саму приємну розмову, де не прямо фігурувала і тема використання всякої недоречної сумнівної лексики, тож не зміг втриматись аби не сказати думку «як є». Редакції сайту варто всерйоз задуматись - кого вони ростять у своєму дитсадочку, що вкладають у голови цих підлітків і чому вони, люди котрим переважно за 20 чи старші, говорять про ігри, котрі є для мене мистецтвом, жаргонною низькою мовою та у роликах роблять акцент на цицьках, шаленості, вибуховості та подібних блокбастерних прийомах. В цілому на чолі порталу не дурні люди і точно не без високих ідеалів, тому мене завжди дивував цей дуалізм – з одного боку високі цілі та матерії, з іншого – гра у піддавки з безформною психікою молоді, котру саме вони і мали б формувати. Те що контент подається «маскуленізовано» - теж по суті правда. Хоча портал не позиціонує себе як портал виключно для хлопчиків, але чимало там спрямовано на задовольняння саме примітивних хлопчачих зацікавлень котрі прийшли з масової культури. Позиціонувати секс як звичайне явище і випрацьовувати відкрите але спокійне і здорове його бачення – ні, там культ цицьок, як естетичного фетишу та об'єкту самоствердження. Маю також кількох подруг ґеймерів, котрим розповідав про ПлейЮей, але активно там спілкуватись чи навіть реєструватись вони не мають бажання і не зацікавлені у цьому, хоча інколи висловлюють згоду допомогти на відстані – перекладом майнкрафт-вікі чи ще чимось. Атмосфера сайту загалом не сприяє аби там з'являлись дівчата, а тим більш молоді жінки в якості активних користувачів та коментаторів.

Крім того. Маючи такі СМІ як наші, я б усіма силами намагався показати ігрову спільноту саме дорослою, котра виглядала б на ті самі 30 років в середньому. Раптом якийсь журналіст роблячи черговий сюжет про ігри вирішить проінспектувати ігрові сайти? І що він побачить? Звісно підтвердження розхожої думки – ігри для підлітків, це бойовички-стрілялки котрі ніякої художньої і виховної цінності не мають, а люди там це незначна субкультура. Звісно я міг лишитись і щось писати для сайту, розбавляти далі (люди котрі могли б добре і по дорослому писати там є, мій колишній колега по Пирогам, Олег Тітов, тому приклад та деякі інші), але при умовах, що верхівка редакції ніяк не міняє політику в цілому та не вносить змін, така робота втомлює і має непропорційний до зусиль ефект. Страх втратити аудиторію, бажання подорослішати потім, коли закріпляться у мережі як популярний проект? Може такі причини. Не знаю, але буду чекати.

smurosia | 6 років тому | #

Дякую за таку довжелезну та обґрунтовану відповідь.

Особисто я на тому сайті зареєстрована всього декілька днів і тому ця стаття — це щось типу першого враження після першого побачення. А враження було таке, що мені там не місце, хоча я граю в ігри вже хтозна скільки років.

І мені стало шкода, бо я за те, щоб україномовні сайти розвивались, були цікавими та сучасними. А взамін отримуєш вишиванки, козаків, кобзарів та іншу „атрибутику“, без якої український сайт ніби і не український, навіть якщо він про ігри, фільми, торби чи велосипеди. Це ще одна річ, що вже давно муляє очі.

В основному я сиджу на англомовних сайтах, якщо мене цікавлять новини чи огляди ігор, бо ті ж російські мені не до вподоби. Канобу дивилась колись, не сподобалось, бо їхні відео здавались дещо штучними, хоч і якісними. Це знову ж таки проблема пост-радянських країн, коли новини мають бути серйозними та дубовими, а жарти завченими та завіреними партією. До невимушеності та простоти подачі, при тому по-дорослому та освічено, як це вміють на Заході, нам, вочевидь, ще далеко.

sn1p3r | 6 років тому | #

Верне від україномовних ігрових порталів?

Для підтримання тонусу завітай на сайт Задротко! Так, це дійсно назва справжнього сайту про ігри, в якого є своя аудиторія…

smurosia | 6 років тому | #

Задротко, то як Котигорошко, казковий персонаж з країни ігор.

Riffol | 6 років тому | #

колись часто заходив на цей сайт, зараз якось втратив до нього інтерес, тепер знаю чому

BatReg | 6 років тому | #

Згідний з автором. Вчора виступили проти їхніх "грульок". Коментарі постійно з'являлись та зникали. Це дещо бісило, адже це показало, що вони бояться сприйняти критику. Це низько. Також вони не розуміють гарних жартів. Це теж погано. Я отримав бан, бо залишив у тій темі 2 коментарі, де підтримував думку цієї дами, та один коментар, де я вдало пожартував над адміном, який постійно вихвалявся тим, що він вчиться на технічному вузі. З цього приводу нічого писати йому не хотів, адже знав, що він почне росказувати, що я всього-навсього убогий школяр, який ходить у 10 клас, але нехай. У цій темі вони показали усю свою убогість, видаляючи свої коментарі через неможливість сприйняти критику та ламання системи із задолизанням авторам. На цьому моя скромна думка закінчилась.

BatReg | 6 років тому | #

видаляючи не тільки свої коментарі* (одруківка)

andrii | 6 років тому | #

Було дійсно шкода, що в пориві гніву адмінів були видалені дійсно місткі та аргументовані коментарі, написання яких зайняло певний час та зусилля.

BatReg | 6 років тому | #

Вони люблять зловживати владою. Це був не перший раз, коли я виступив відкрито із критикою… Перший раз закінчився аналогічно: мене забанили, надавши знову аргументи, що я розвів срач, ображав користувачів і т.п.

Nazzer | 6 років тому | #

Вчора таки знайшов ту тему про котру ви говорите і перечитав.

Однією зі значних проблем ПлейЮей є любов до влади і авторитету, самомилування. Ніхто з адмін-команди не є визнаним професіоналом у галузі ігор, для більшості це просто дуже важливе хобі, проте при цьому адмін-команда подається як дуже авторитетні спеціалісти, що перевершують знаннями, мудрістю й вміннями усіх присутніх. І тут виходить цікава схема. Оскільки більшість відвідувачів порталу підлітки, котрі знаходяться у віці коли щеняча ієрархія і крутість має велике значення, вони одразу ж радо приймають цю систему, підсвідомо відчуваючи що втрапили у зграю «своїх», долучились до авторитетного кола де можна говорити своєю мовою (сленг) і обговорювати статусні речі (цицьки і бомбезність ігор). Ролям вожаків зграйки підігрує досить багато народу, якщо придивитись, то можна час від часу у коментарях, (а пару разів згадую і у ПлейНьюз) побачити сліди цієї «гри». Найгірше, що з роллю вожаків швидко звикаються і що далі, то більше сприймають свою непогрішимість, авторитет, професійність, за чисту монету (на Канобу це теж є, але не настільки явно і там більше поваги). Критика ж це зазіхання на авторитет, його руйнування, псування, що звісно примушує місцевих сильно нервувати. По суті це ламає увесь їх світ, в котрому комфортно жити. З якоюсь долею критики вони можуть згодитись без проблем, проте наша проблема, тобто Мене, Дідж, Смуросі, в тому, що нас не влаштовує система котра встановлена на ПлейЮей в цілому. Те, на яких засадах там стоять деякі речі, те як показують ігри, в якому ключі робляться відео. Ми ніколи не заспокоємось на малій критиці, будемо придиратись доки не побачимо якусь подібність до зрілих європейських ігрових сайтів, а значить, неодмінно викличемо невдоволення ПлейЮей надмірними придирками.

P.S. Якщо хтось з ПлейЮей читає це, що цілком може бути – так, це моя думка про справи на порталі. Як є.

BatReg | 6 років тому | #

Скажу так: я школяр-підліток, але мене чомусь ця система теж не дуже влаштовувала. Тому і вас підтримую у цих дискусіях (спробую брати тепер більшу участь). Може із-за цього кілька місяців на портал взагалі не заходив, хоча на ньому сидів ще до відкриття цих блоґів, коли і почались от ці незрозумілі мені дії.

Riffol | 6 років тому | #

та яке, ти нікого не ображав, якщо не помиляюся на тобі лежить лише "бан до вечора за свавілля та невдалі жарти"

ображання "користувачів" поклали на мене, жаль, що я не просив, щоб мої коментарі стирали

BatReg | 6 років тому | #

Я говорив за перший раз. :)

smurosia | 6 років тому | #

Тут навіть не задолизання, а просте небажання висловити свою думку, особливо, якщо вона чимось відрізняється, ба гірше — суперечить авторові! Коли я про це думаю, то уявляю школу, де на уроці всі потупили очі, щоб тільки не потрапити у поле зору вчительки, бо ще "2" поставить. Краще просто проугукати і кивнути.

BatReg | 6 років тому | #

Частина правди є, але є й аулиторія, яка просто підлизується. Знаєте чому проти нас чотирьох були санкції? А із-за того, що інші пішли лизати зад, щоб їх не забанили на улюбленому порталі, а ми, як я розумію, цього не зробили, продовжуваючи відстоювати свою позицію. Скоріш за все, автори на PU керуються слоганом Сталіна: "Нет челoвeка - нет проблемы", але цей слоган використвують до коментарів. Я, якщо чесно, взагалі їхніх дій не розумію.

BatReg | 6 років тому | #

аудиторія*

Ех, не можу я без одруківки щось написати.)

snovyda | 6 років тому | #

Я прочитав статтю, ознайомився із відгуками. Дякую за такий глибоки і ґрунтовний аналіз, висновки ми робимо і дослухаємося (говорю щиро і як є). Але помилка усіх присутніх полягає у тому, що ви сформували думку про редакцію лише по діях однієї людини, яка має пунктик на гуманітаріях і береться гиркатися з ними із завзяттям юнака. У нас на сайті ми кілька разів повідомляли, що коментарі видалено не з причин, що ми когось боїмося, а лише тому, що там міститься образа (маю сумнів, що це когось переконує та може хоч хтось повірить). Так, індекс образливості ми визначаємо суб'єктивно. Проте, дотепність жарту може оцінити лише той, над ким пожартували чи інші, але не автор жартів. Гарантую, як редактор сайту, що нашою метою ніколи не було збивання колективу дітлахів і статеві дискримінації (за них у нас передбачені довічні баняки). Завдяки тому, що я тут прочитав мені стало зрозуміло, що ми збочили, а отже треба повертатися. Причина цього відхилення від основного курсу (формування високої української ґеймерської культури), на мою думку, полягає у тому, що ніхто із нас не має великого досвіду у ігровій журналістиці зокрема та інтернет-ЗМІ загалом, а отже багато що ми копіюємо із доступних нам джерел. Це не значить, що так буде постійно, усі ростуть і усі з віком розуміють помилки минулих років. Думаю, що ми дивитимемося на помилки минулих місяців. Дякую, що дбаєте про рівень якості нашого порталу.

snovyda | 6 років тому | #

І прошу дуже уважно читати те, що я кажу, бо складається враження, що ви читаєте лише те, що відповідає вашому уявленню про нас, а усе інше ви ігноруєте.

Nazzer | 6 років тому | #

Цей пункт був не обов'язковий. Думаю попередній коментар усі присутні сприймуть без критичних перекосів та і приводів для цього він не дає. «формування високої української ґеймерської культури» - от і все по суті, в чому корінь усіх моїх претензій. Щоб усі у адмін-команді чітко і правильно усвідомлювали що цей курс означає, які дії і політика сприяють його втіленню та не забували час від часу звірятись з ним аби запобігти відхилень. Не знаю поки що саме зміниться на ПлейЮей після цієї розмови, але вважаю добре що вона відбулась.

snovyda | 6 років тому | #

А ще забув сказати: моя дружина - ґеймер, теща - ґеймер, сестра дружини - ґеймер і навіть племінниця - ґеймер, маю кількох дівчат друзів - ґеймерки. [сарказм mode on]Так, ми великі сексисти і вважаємо, що місце жінки на кухні біля баняка з борщем. [сарказм mode off]. Я не обурений і не розлючений, як моя дружина, чи дехто із редакції, хто вважають вас, цитую: "тьолками, що випіндрьожуються". Я такої думки не поділяю. Але й не, цитую: "лижу вам сраки". Може хтось хоче детальніше опрацювати усі недоліки нашого порталу (збоку ліпше видно) і викласти мені їх особисто чи опублікувати до розгляду громадськості? Це б суттєво спростило діалог і пришвидшило наш розвиток, якщо ви справді вболіваєте за нього, як мені здалося із відгуків декого із вас.

Nazzer | 6 років тому | #

Якщо хочеш ще якихось зауважень, то від себе дещо додам крім вже сказаного у цій темі. Завжди привертало увагу те, що на ПлейЮей переважають «дрібні новини» - саме їх люблять постити у блогах рядові користувачі та вони ніби є стратегічно важливими. Що маю на увазі під «дрібними новинами»: коли вийде яка гра; обсмоктування дрібниць котрі розробники час від часу кидають геймерам аби підживлювати цікавість; які будуть режими у наступному шутері і скільки буде видів зброї додано; десь контент вирізали; десь якийсь фільм анонсували. Це звісно цікаво для певної аудиторії, але по суті це дрібні новини котрі мало як піднімають загальний рівень інформації на порталі. Як їх зву – «рутинні новини», бо вони приходять безкінечно , вони одноманітні і їх треба постіно постити. Хоча наприклад для мене, того хто пише дисертацію на тему ігор більше половини всього з вище перерахованого не цікаво, я таку тему навіть не відкриватиму.

Для прикладу: ДіджиФан постить статті де кожна є цікавим підсумком, інтерв'ю з творцем (і не на тему, «а наскільки круте місто у вас буде в наступному Байошок Інфініт і які там вороги?»), ставить якесь питання відносно розвитку індустрії, говорить про неї як про мистецтво. На ПлейЮей була спроба подібного – Пироги, але спроба поспішна і не продумана. Надто мало авторів було коли рубрика анонсувалась, тоді як було необхідно не менше 5 людей котрі постійно працюватимуть змінюючи один одне. Сам колись намагався допомагати людям робити інтернет-журнал та знаю наскільки кількість постійних авторів впливає на життєздатність такого проекту (серед усього, на такі фактори як втома його учасників та зниження їх ініціативи і бажання працювати). Те як нашвидко засновувались Пироги вже говорило про слабку працездатність проекту. Можливо не варто було одразу замахуватись на рубрику котра б займалась написанням власних статей – не варто намагатись схопити таку планку одразу. Група могла просто займатись пошуком і перекладом достойних статей на європейських порталах, як це робить Діжі. Гальонкін щотижня викладає підбірку цікавих статей у блогу – чудовий приклад і початок. Будь щось подібне на сайті, деяким людям було б більше сенсу на нього постійно заходити, а вже існуючій аудиторії це точно не зашкодить. Та і сам пошук матеріалу групою з часом випрацював розуміння «що є хорошою статтею», люди б наметали око, начитались подібних речей і побачили ціннісні вектори. Це була б своєрідна підготовка для наступного кроку – власної аналітичної рубрики, та і дух порталу поступово можливо почав змінюватись.

snovyda | 6 років тому | #

Узяли на озброєння.

snovyda | 6 років тому | #

О, ще одна думка навідала: приємно те, що від нас вимагають професійності. Від порталу, який створювався для розваги і підтримується людьми у вільний від роботи і особистого життя час. Тобто у нас бачать потенціал і навіть вказують, що допоможе розкрити цей потенціал. Це справді надихай, хоч дехто сприймає такі висловлювання, як образливі, принизливі і поверхові.

Nazzer | 6 років тому | #

Професійності бо зараз ПлейЮей зайняв позицію самого відвідуваного, чи там самого великого українського порталу. Вважай це лице держави у плані геймінгу, нас можливо оцінюватимуть за цим порталом в майбутньому (а можливо це вже відбувається, адже моніторинг у іноземних ігрових компаній не гребує і такими «дрібницями» як сайти у країнах що є другорядними ринками збуту). Тому вже зараз вважаю потрібно задумуватись, як довго на ПлейЮей основним лишатиметься легкий жартівливий стиль (хоча знаю, у цьому плані багато хто на ПлейЮей скаже що я несу дурниці і робити зміни в цьому не треба). Це як і Канобу, що змінили формат Канобувостей на більш серйозний (не всі це оцінили) – просто прийшов час і вони зрозуміли що саме так треба зробити, бо це підкреслювало новий статус і той напрямок у котрому вони ідуть.

snovyda | 6 років тому | #

Трясця, ніяк не вгамуюся, забув додати, що у нас: один заручився із ґеймеркою, інший проходить ігри у кооперативі з сестрою, ще один грається із дівчиною на консолі. То до слів про звинувачення нас у сексизмі.

Nazzer | 6 років тому | #

Так, розумію і всі ці моменти час від часу (від окремих осіб) ніби на ПлейЮей згадуються чи проглядають, але загальний тон чи направленість всеодно виходять десь такими як написано у статті Сумуросі.

Karabanera | 6 років тому | #

А один робить огляди і тд на піратках

snovyda | 6 років тому | #

BatReg | 6 років тому | #

Це похвально, чесно. Знаю, що мої слова ви не сприймете серйозно, але навіть те, що ви маєте відносини із ґеймерками, не заважає тій ситуації, що зараз на порталі. Дівчат на сайті дуже мало (скоріш за все, причина є тою, що написана у статті), та й коли дівчина з'являється, їй автор починає росказувати, що вона убогий "гумОнітар", який не має права на свою думку та висловлювати її. Це досить сумно. Розумію, що автор міг діяти зі своїх принципів та ініціативи, але все-таки автор - лице порталу. Звісно, можна знову сказати, що це його ініціатива, це не думка порталу, але це трошки безглуздо. Не знаю чому, але мені це досить безглуздо… Якби це написав рядовий користувач, то я б тоді навіть не переживав, а тут уже із "верхів" такі образи, хоча дівчина й не глупа, що видно по стилю написанню.

P.S: Чому Ріффолу, який не образив користувача, дали попередження, а автору, який назвав нас убогими "гумОнітарами", нічого не було, якщо це його власна ініціатива, яка не має відношення до порталу?

snovyda | 6 років тому | #

Із цим членом команди проведено виховну годину. Просимо ретельніше пильнувати свої дії, перш ніж кпинити когось іншого. Лицемірство гірше за помилки неосвіченості. А ігри в опозиціонера - це лише ігри.

BatReg | 6 років тому | #

Так, знаю, що я можу бути грубим. My bad. Але покарання я отримав. :)

andrii | 6 років тому | #

В цій статті, здається, не було звинувачень у сексизмі. Йшлось про штучне звуження цільової аудиторії в часи, коли за статистикою геймер може бути будь-якого віку та статі. В 90-х відеоігри були таким-собі хоббі «для своїх» серед школярів і підлітків, звідси й купа заїзджених стереотипів, які зараз вже не відповідають дійсності.

Якщо вірити, що ігрова індустрія подорослішала, варто відповідно ставитись і до її споживачів.

P. S.: Я бачу вже й тут все переходить на особистості і офтопік :)

snovyda | 6 років тому | #

Аж ніяк, нічого не переходить. Відбувається малозначне пересмикування фактів. Але постійно знаходяться тямущі люди, що навертають дискурс у правильний керунок. Вже розібралися із поверхово виявленими недоліками, працюємо над їх усуненням.