Розробник гри Fez злиться на Microsoft

Розробник гри Fez злиться на Microsoft

 / 21 липня 2012 /  , ,

Останнім часом в інтернеті розгорівся скандал довкола інді-гри Fez. Її розробник, Філ Фіш (Phil Fish) із Polytron, випустив цю гру ексклюзивно на Xbox 360 (хоча спочатку розробляв її для PC), оскільки вважав, що це суто консольна гра і її варто грати сидячи на дивані з джойстиком в руках. Але виявилось, не все так просто.

У грі, як це часто буває, були виявлені певні помилки і розробник випустив до неї патч. Але, за збігом обставин, цей патч містив нову помилку — у невеликої кількості гравців (1%) він випадково знищує сейви. Фіш спохопився і вже було збирався відкликати патч і виправити цю помилку, але тут виявилось, що на Xbox не можна випускати безкоштовно більше одного патчу і треба заплатити 40000$ за нову сертифікацію гри, таким чином Microsoft дбає за якість продукції на своїй платформі. Через це Фіш вирішив не міняти нічого у цьому патчі — у одного відсотка гравців (який неможливо передбачити) наприкінці гри будуть ламатись сейв-файли.

«Якби ми випустили Fez на Steam замість XBLA, ми відремонтували би гру за лічені тижні після релізу і без фінансових затрат,» — каже Філ Фіш. «А якщо б у патчі була помилка, ми б її тут же виправили.»

«Microsoft дали нам вибір: або ми платимо купу грошей на пересертифікацію гри і випускаємо новий патч (який, цілком може створити нові проблеми і викликати необхідність у ще одному патчі), або повернути назад перший патч.»

Фіш, судячи по емоційному коментарю, сильно розчарувався у Microsoft.

«Ми вже й так винні Microsoft КУПУ грошей за привілегію публікуватись на їх платформі. Люди часто помилково вважають, що Microsoft платить нам за ексклюзивність. Вони дуже далеко від правди. МИ платимо ЇМ.»

Багато хто осуджує Фіша за такі дії, адже у відсотка людей тепер зникнуть сейви і в цьому його вина. Що ж, таке життя інді-розробників. Це ентузіасти, які, на відміну від великих компаній, не завжди володіють достатніми ресурсами і дозволяють собі відкрито висловлювати власну думку.

Інший цікавий факт, що через офіційний твітер Polytron нам повідомляють, що термін ексклюзивності гри на Xbox завершується лише через декілька місяців.

Тож маємо фактично пряме підтвердження того, що ця чудова гра вийде на Steam!

З вами був Капітан Інді, який продовжує тримати руку на пульсі інді-ігор.

Щоб залишити коментар, зареєструйтесь чи увійдіть на сайт.
Якщо ви вважаєте цей матеріал крисним або ж він вам сподобався, залишіть будь ласка свій коментар. Нам важливо знати вашу думку!

CaptainIndie | 6 років тому | #

Продовжив читати про цю тему і в твітері вичитав, що ситуація з одним відсотком не така вже й страшна. Якщо поставити патч і після того почати нову гру то ніяких проблем з сейвами не буде. Тобто, пропадають сейви у 1% людей, які зберігались до патчу.

Їм варто було про це відразу написати.

andrii | 6 років тому | #

Здається мені, що на Steam вони добряче зароблять і розрахуються з боргами. Принаймні я на це сподіваюсь.

eGeek | 6 років тому | #

Доречі, розповідаючи всім про умови ліцензування на платформі Xbox товариш Фіш порушив умови угоди з Microsoft. Він вже стер пост зі свого блогу, але сотні ігрових сайтів його зкопіювало. Тепер Microsoft відсудить у нього останні труси.