Я злий на Steam за російську мову

Я злий на Steam за російську мову

 / 30 травня 2014 /  ,

Вже близько трьох-чотирьох років я купую ігри у Steam. За цей час я ні разу не скачав піратську копію гри. Я полюбив цей сервіс за його простоту і зручність. Коли я починав ним користуватись, всі ігри в ньому продавались однаково для для всього світу, не було ніяких обмежень, що і було його величезною перевагою — я міг купити і грати у ту ж гру, що американці, європейці чи решта світу.

Але останнім часом цей сервіс почав вводити все більше регіональних обмежень, які, фактично, відлучають «нас» від решти світу. При чому «ми» — це купка пост-совкових країн, які, на думку Valve зобов'язані грати ігри з російським перекладом, або ж відмовитись від них.

Наведу приклад, який для мене став останньою краплею. Нещодавно вийшла гра Watch Dogs, яку я чекав і хочу зіграти попри всі негативні відгуки. Але на сторінці покупки гри у Steam написано наступне:

«Примітка: Покупки, здійснені в Україні, будуть додані у вашу бібліотеку лише якщо ви знаходитесь у Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Грузії, Киргизстані, Казахстані, Молдові, Росії, Таджикістані, Туркменістані, Україні чи Узбекістані.

Примітка: Покупки, здійснені в цьому регіоні отримають лише російську мову.»

Таким чином усі вищеназвані країни зможуть отримати на Steam лише російську версію цієї гри і ніяку іншу. Чомусь Valve вирішив, що усім цим країнам підійде російська, не знаю навіть хто їм підкинув цю світлу ідею.

З цієї ситуації я можу викрутитись лише якщо хтось купить цю гру в одній із країн загниваючого заходу і подарує мені її засобами Steam, але для деяких ігор навіть ця функція відключена і подарувати їх неможливо. Інший спосіб обійти заборону — додати у браузері параметр «?cc=US» при купівлі гри, а потім підтвердити, що я житель сполучених штатів, але фактично це буде порушенням правил сервісу, що в теорії може привести до блокування, а ризикувати я не хочу. Одним словом, Steam втратив для мене свою головну перевагу. Оригінальну ліцензійну версію гри тепер отримати складніше ніж піратську копію.

Звичайно, далеко не всі ігри на Steam підпадають під регіональні обмеження. Контролювати продаж намагаються лише великі видавці, в даному випадку це жадний Ubisoft. Це їх право, але мені здається, що Українцям такий підхід не повинен подобатись. Принаймні я не в захваті від таких заборон.

Щоб залишити коментар, зареєструйтесь чи увійдіть на сайт.
Якщо ви вважаєте цей матеріал крисним або ж він вам сподобався, залишіть будь ласка свій коментар. Нам важливо знати вашу думку!