24 роки — вік максимального розумового потенціалу. Підтверджено StarCraft 2

24 роки — вік максимального розумового потенціалу. Підтверджено StarCraft 2

 / 22 квітня 2014 / Джерело: washingtonpost.com /  ,

Виявляється, після 24 років більшість людей залишають позаду пік своїх розумових здібностей, що відповідають за швидкість реакції й прийняття рішень. Саме до такого висновку прийшли дослідники одного поважного канадського університету, оцінивши більше трьох тисяч записів гри у StarCraft 2 людьми різного віку.

Як виявилось, цю стратегічну гру вже давно використовують для подібних експериментів, оскільки вона вимагає приймати безліч збалансованих рішень у реальному часі — в ній необхідно одночасно думати про розбудову економіки, оборони й армії, роздаючи накази групам юнітів, а часто й кожному юніту окремо поки те ж саме робить твій противник. Таким чином гра ідеально підходить для дослідження прийняття рішень під тиском.

Основним показником у цьому дослідженні був час між тим, коли людина побачила картинку і тим, коли вона виконує дію, тобто, час, що тратиться на роздуми перед приведенням рішення у дію.

Аналіз даних показав, що у гравців старше 24 років цей показник був нижчим ніж у молодших за віком. Тобто, пік когнітивно-моторних здібностей після цього віку вже пройдений.

Заспокоїти читачів вчені змогли лише тим, що старші гравці компенсували повільнішу реакцію ефективнішими стратегіями і доцільнішим використанням клавіатури, що дозволяло їм зберігати пристойний рівень гри при їх загальмованій реакції.

Принаймні ми тепер знаємо, що після 24х займатись кіберспортом вже не варто.

Щоб залишити коментар, зареєструйтесь чи увійдіть на сайт.
Якщо ви вважаєте цей матеріал крисним або ж він вам сподобався, залишіть будь ласка свій коментар. Нам важливо знати вашу думку!

Nazzer | 5 років тому | #

24 роки це межа лише у плані моторних здібностей. Але це по собі знаю що так. Батько, коли мені було 14-16, і близко не міг грати так як як. Інколи мені навіть здається що потім, з віком, він припинив грати екшени частково саме через це. Що до "розумового потенціалу". Не раз потрапляли на очі статті про те, на який вік припадає пік творчого потенціалу у людей, що займаються науковою роботою. 35-40. У філософів найпізніше. Серед митців найпізніший розквіт у скульпторів. Отака статистика щоб себе заспокоювати.

andrii | 5 років тому | #

Ну так, це творчий потенціал. Любителів бути чемпіонами в Counter Strike, Quake Live чи StarCraft цим не заспокоїш. Їм доведеться після 24 залишати кіберспорт і ставати тренерами :)