Українські розробники ігор у гущі бурхливих протестів

Українські розробники ігор у гущі бурхливих протестів

 / 24 лютого 2014 / Джерело: polygon.com /  , ,

Статтю саме з таким заголовком нещодавно опублікував відомий американський ігровий сайт Polygon. В основному у ній йде мова про участь у нещодавніх подіях Максима Гриніва, львівського розробника, автора відомої мобільної гри Contre Jour. Пропоную вам прочитати переклад цієї статті.


Впродовж минулого тижня те, що почалось як мирний протест проти українського президента Віктора Януковича, спалахнуло у криваву революцію. За останні декілька днів Polygon довідався, що розробники ігор із західної України приймали активну участь у боротьбі за урядові будівлі, роззброєнні міліції та організації патрулів, що підтримували порядок за відсутності влади.

Янукович був готовий підписати угоду про асоціацію, яка б зблизила українську економіку з європейською. Та в листопаді він змінив курс, як кажуть деякі, виконуючи волю російських союзників. Реакцією на це рішення стали мирні протести, які, після міліцейських атак, анти-протестних законів та викрадень активістів, стали більш радикальними. Впродовж останніх вихідних Янукович втік з Києва, а ув'язнену лідерку опозиції Юлію Тимошенко звільнили, після чого вона прилетіла до Києва.

Центром протестів була головна площа України — Майдан Незалежності, або просто Майдан. Протягом грудня й січня Максим Гринів, засновник Mokus Games, провів приблизно місяць часу на Майдані.

Гринів (на фотографії зверху, ліворуч від водія, в строкатій куртці) народився, живе та працює у місті Львів, що на західній Україні. Але кожен другий тиждень він витрачав по 6 годин за кермом, щоб прийняти участь у Київських протестах. Він на власні очі бачив хаос натовпу та раптове насилля Беркуту — українського спецпідрозділу міліції. Він каже, що майбутнє його країни хвилює його значно більше, чим дата випуску його гри.

Наприкінці січня Гринів припинив поїздки до Києва побоюючись, що напруження сутичок зростає і може призвести до вбивств. 20 лютого його страхи підтвердились, коли не менше 100 людей були застреленими на вулицях.

Гринів та його друзі боялись, що насильство дійде і до Львова, і що місцевим підрозділам теж накажуть стріляти в цивільних. Він вирішив діяти.

Десь о 6 вечора того ж дня він доєднався до групи із 1000 людей, що вирушили до головного міліцейського відділку Львова. Там революційна група, що називає себе «Правий сектор», очолила штурм міліції городянами. Разом вони розтрощили вікна, виламали двері та обеззброїли міліцію всередині.

Image: http://cdn2.sbnation.com/assets/4043873/Photo_3.jpg

Полум'я, що спалахнуло від коктейлів молотова в Івано-Франківській урядовій будівлі

Гринів допомагав, коли склад зброї був силою відчинений, а зброю виніс Правий сектор. Схожа ситуація відбулась також і в іншому відділку, у центрі міста, а також в прокуратурі.

«Ми мусили переправити цю зброю в Київ, щоб дати людям шанс захиститись», — каже Гринів, який не відносить себе до жодних політичних організацій. Він не сумнівається в справедливості своїх дій.

«Я вважаю, ми зробили важливу річ», — каже він. — Це не справедливо, коли міліція озброєна і стріляє бойовими кулями».

Невідомо чи та зброя, яку Гринів допомагав відправляти до Києва, була використана там у перестрілках з міліціонерами, багато з яких тоді померло від вогнестрільних поранень зі сторони протестувальників.

У більшості великих міст України державні заклади, лояльні Януковичу, були розпущені чи розігнані силою. На південь від Львова, у західному місті Івано-Франківськ, невелика команда розробників Excalibur Games приймала участь у штурмі головної урядової споруди та допомагала барикадувати її.

Артем Люксембург, один із чотирьох розробників Excalibur Games надав фотографії зроблені вечором 20 лютого. Купи із дерев'яних палет та старих шин служили прошарком захисту від тих, кого він називає «бандитами з влади». Він та інші городяни готувались до контратаки, але він каже, що невдовзі українська армія та місцева міліція прийшли їм на допомогу.

Image: http://cdn3.sbnation.com/assets/4043881/Photo_2.jpg
Барикади, зведені громадянами біля головної урядової споруди Івано-Франківська

«Коли армія та міліція повідомили нам, що захищатимуть народ від гнилої влади та її сторожових псів, — пише Люксембург в емейлі Polygon, — ми очистили та прибрали барикади. Ніхто не захистить нас краще за армію».

У серці заворушень, Києві, зв'язатись із розробниками, задіяними в протестах було складно. Але засновник 4A Games, Андрій Прохоров, який приймав активну участь у тих протестах, повідомив нам, що його працівники в безпеці. Події ще не завершились, тому ми спробуємо встановити контакт із ними і триматимемо вас в курсі.

Гринів із Mokus Games насторожено налаштований щодо того як українська революція вплине на ігрову індустрію, творчі професії та бізнес по всій країні.

«Я дійсно сподіваюсь, що ми нарешті ліквідуємо корупцію, — каже він. — Це буде довгий шлях. Він тільки почався. Треба так багато змінити, що краще ви запитайте про це через кілька років. Може нічого й не зміниться. В нашій країні вже багато чого було. Ми дуже молода країна.

Багато хто каже, що ми не поважали нашу незалежність, бо вона дісталась нам безкоштовно, — каже Гринів, посилаючись на 1990 рік, коли Україна від'єдналась від Радянського союзу. — Теперішня революція вже не безкоштовна. Було багато жертв, багато крові. Вона мусить все змінити. Бо якщо не змінить… Я не розумію, за що вони помирали».

Примітка: цей матеріал є дослівним чи частковим перекладом іншомовної статті. Оригінал читайте на polygon.com.
Щоб залишити коментар, зареєструйтесь чи увійдіть на сайт.
Якщо ви вважаєте цей матеріал крисним або ж він вам сподобався, залишіть будь ласка свій коментар. Нам важливо знати вашу думку!