Broken Age. Акт перший

Broken Age. Акт перший

 / 16 січня 2014 /  , , ,

Ось і настала довгоочікувана пора, коли можна оцінити плоди найпершого великого проекту на KickstarterBroken Age від Double Fine. 87 142 людей підтримали ідею Тіма Шейфера на створення едвенчера, який на момент запуску проекту не мав а ні назви, а ні сюжету. Ніхто не мав ні найменшого уявлення про що буде гра, але це сам творець Day of the Tentacle, Monkey Island та Psychonauts просить, за руку зі своїм своїм старим другом та співавтором з двох вищезгаданих ігор, Роном Ґілбертом (він таки згодом зробив свою гру з Double Fine, не маючи особливо нічого спільного з Broken Age).

Як тут не радіти старим та новим обожнювачам їхньої творчості та жанру едвенчер загалом? І як же ж тут не назбирати вже за перший день мільйон доларів, що перевищило необхідну суму більше ніж у два рази? Подолання поставленої мети за один день не зупинило фанатів і вже на 30, останній, день проекту команда Double Fine святкувала кожен свій накопичений долар, а їх було ні менше, ні більше, ніж 3 336 371. Разом з ними святкувала і команда Kickstarter, яка до того і не мріяла оперувати такими сумами через свій сайт.

І пішло-поїхало. Всі в Double Fine почали завзято творити гру з нуля, записувати веселі відео своєї роботи, пояснювати на що йдуть гроші, розказувати про процес розробки, анімації, навіть підбір акторів для озвучування, показувати робочу обстановку та знайомити з персоналом, що крім них особливо не практикують робити відомі ігрові фірми, хіба інді.

Неприємність, треба сказати, що очікувана з огляду на невеликий бюджет гри (для прикладу, бюджет Psychonauts становив близько 13 млн. доларів), сталася минулого літа, коли Тім Шейфер оголосив, що гра вийде двома частинами. Тут усі одразу заметушлись. Як так, стільки грошей, стільки часу, а тут ще й виявляється, що недостатньо. На це Тім заявив, що хоче зробити гру більшу, ніж задумувалося, та з кращою анімацією. Перша частина послужить додатковою фінансовою опорою для наступної.

Ну що ж, пройшло майже два роки з дня початку розробки гри від Double Fine і нарешті 14 січня усі, хто підтримав проект мали нагоду пограти у першу частину нашумілого едвенчера.

Image: http://i.imgur.com/4IieWB8.png

Broken Age — це історія про двох підлітків, Велли та Шея, які живуть у різних кінцях всесвіту, і все що їх об'єднує так це те, що їхні долі визначені за них, і нікого їхня власна думка щодо їхніх же життів особливо не турбує. Для Велли приготували участь стати обідом для монстра, щоб той не зруйнував села, для Шея — бути непошкодженим зразком, останнім підвидом своєї загиблої планети. І якщо Велла хоче піти проти усталеної 300 річної традиції згодовувати монстру Моґ-Чотрі молодих дівиць в обмін на безпеку, то Шей хоче бути командиром космічного корабля, на якому за ним усюди слідкує та надміру контролює, комп'ютер на ім'я Мама.

Впродовж першої частини можна грати обома персонажами і в будь-який момент між ними переключатись. Їхні пригоди відбуваються в дуже різних світах, але час від часу нам натякають, що вони пов'язані. І тут треба віддати належне Тіму Шейферу і його сценаристському таланту. Протягом всієї гри постійно вигадуєш можливі причини такого зв'язку, а кінцівка змушує тішитись та хотіти продовження як ніколи.

Image: http://i.imgur.com/2VBN1hm.png

Щодо пазлів у грі, то усі вони тут інтуїтивно зрозумілі і витримані у добрих традиціях жанру: достатньо цікаві, щоб вирішувати і не надто складні чи безглузді, щоб махнути на них рукою. Діалоги, як і очікувалось, наповнені добрим гумором та "манкі айлендівською" дотепністю. Так і уявляєш, як фани в усьому світі тішаться та посміхаються від цих реплік, відчуваючи тепло, яке розтікається по голодному за "старими-добрими" едвенчерами тілу.

Анімація, не зважаючи на бюджет, не примушує кривитися через свою недоробленість чи дешевизну, а скоріше навпаки виглядає досить стильно та мило. Персонажі, хоч і не мають суперміміки, але разом з тим підкупають своєю оригінальністю та невосковістю, якої часто бракує дорогим манекенам ААА-ігор.

Загалом було побоювання натрапити на баги, адже це ще бета-версія, тим не менше, нічого такого помічено не було. Гра, точніше перша її частина, виглядає завершеною та вичищеною, а не зібраною на скору руку.

Говорити більше про цю гру немає сенсу. В неї треба просто пограти, щоб оцінити її доброту, дотепність та чудовий сюжет.

Дата виходу гри 28 січня 2014 року.

Щоб залишити коментар, зареєструйтесь чи увійдіть на сайт.
Якщо ви вважаєте цей матеріал крисним або ж він вам сподобався, залишіть будь ласка свій коментар. Нам важливо знати вашу думку!

Nazzer | 5 років тому | #

Оперативна стаття, але. Ужос, ужос, до 27 січня ще діє ембарго на написання статей та рецензій про Broken Age. Ну, насправді я без особливих претензій з цього боку, просто в якості жарту нагадую що ембарго існує. Інформація правда всеодно просочується.

smurosia | 5 років тому | #

Ну, вони його зняли. На кікстартері ще про це написали. Тому все можна. :)

Nazzer | 5 років тому | #

О, точно, є таке діло. Але схоже деякі сайти це теж пропустили.

Image: http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/4/3gq4.jpg