Valve робить кращий геймпад

Valve робить кращий геймпад

 / 28 вересня 2013 /  ,

Завершуючи серію своїх анонсів на цьому тижні, компанія Valve оголосила про створення нового ігрового маніпулятора, який дасть можливість гравцям відмовитись від клавіатури і мишки. Яким чином? Читайте далі.

«Ми поставили собі єдину мету, — говорить прес-реліз, — розкрити весь потенціал Steam у вашій вітальні. Ми знали як збудувати інтерфейс, як збудувати комп'ютер і навіть операційну систему. Але залишався ввід інформації — найважливіша бракуюча ланка. Ще на ранніх стадіях ми зрозуміли, що наша мета вимагає нових технологій вводу, які б змогли заповнити проміжок між десктопом та приставкою, не йдучи на компроміси. Тож ми провели рік, експериментуючи з новими підходами до методів вводу, і ми переконані, що досягли чогось, чим варто з вами поділитись».

Геймпад під назвою Steam Controller, який пропонує нам Valve, виглядає дуже незвично, але ідеї, що лежать в його основі цікаві. По-перше, замість звичних стіків він має два сенсори дотику (тачпеди), які дають можливість значно тоншого контролю своїх дій у грі. Якщо подумати, то такі сенсори дійсно краще за стіки, але, мабуть, їх точність та швидкість не дотягуватиме до мишки. Ці поверхні також є кнопками (як і стіки на традиційних геймпадах).

Друга особливість геймпада — тактильна віддача. У Valve вирішили, що звичайної вібрації, як у інших маніпуляторах, зараз вже недостатньо. Замість звичних вібромоторів вони обладнали свій геймпад лінійними приводами на основі електромагнітів, які дозволяють контролювати амплітуду, силу та напрямок вібрації з настільки високою точністю, що здатні навіть відтворювати аудіо. Але прямим їх призначенням є надання гравцю важливої тактильної інформації про реакцію ігрового світу на дії гравця у ньому. Поверхня дороги, межі ігрового світу, швидкість руху — все це можна буде відчути на дотик.

У центрі геймпада знаходиться чутливий до дотику екран, який в іграх буде використовуватись для додаткових функцій. Як і два інших сенсори дотику, він також є великою кнопкою. Дотик буде використаний для гортання опцій, а натискання на кнопку їх активуватиме. Найлегше на ньому уявити перемикач зброї, але це далеко не єдине можливе застосування. При гортанні цей екран буде дублюватись на головному екрані, тож вам не доведеться переводити погляд.

Valve обіцяє, що пристрій буде сумісний із усіма іграми Steam і не тільки. Він зможе повною мірою замінити мишку та клавіатуру і в інших програмах. А на додачу, його специфікації будуть повністю відкритими, тож ентузіасти зможуть пристосувати його і для інших задач.

У продаж Steam Controller потрапить наступного року, але прототипи пристрою Valve вишле бета тестерам вже до кінця року (разом зі своїми комп'ютерами на основі Steam OS).

Як на мене, то спроба замінити клавіатуру з мишкою чимось новим, це одна з найсміливіших речей, які може зробити ігрова компанія. І хоча мені важко уявити щось точніше та зручніше за мишку, я вірю, що у Valve не просто так витратили купу часу і грошей на створення нового геймпада.

На цьому Valve завершує свою серію оголошень і починає вести діалог із розробниками та гравцями на своєму форумі, де відповідатиме на їх питання та уточнюватиме деталі щодо Steam OS, Steam Machines та Steam Controller.

Щоб залишити коментар, зареєструйтесь чи увійдіть на сайт.
Якщо ви вважаєте цей матеріал крисним або ж він вам сподобався, залишіть будь ласка свій коментар. Нам важливо знати вашу думку!