Ігри, як можливість бути разом

Ігри, як можливість бути разом

 / 4 вересня 2013 / Джерело: polygon.com /  ,

Сайт Los Angeles Times опублікував зворушливу історію про те, як школярі з Берклі підтримують контакт із депортованим у Мексику однокласником за допомогою гри Minecraft. Вони не можуть протистояти імміграційним законам, зате можуть створити віртуальний світ, де вони продовжуватимуть товаришувати незважаючи на відстань.

Десятирічний Родріґо Ґузман з двох років жив у Берклі, штат Каліфорнія. Його батьки працювали на типових для іммігрантів роботах. Батько — кухарем, а мама, незважаючи на здобуту в Мексиці економічну освіту, — прибиральницею. Коли вони в черговий раз виїхали в Мексику для продовження візи, їх не впустили назад, а візи анулювали. Причин іміграційна служба не вказала, але проблема, скорше всього у тому, що батьки Родріґо працювали в США, маючи лише туристичні візи. Майно сім'ї залишилось у Берклі, а отримати нові візи вони зможуть лише через п'ять років.

Коли на початку навчального року однокласники Родріґо запитали у вчительки, чому він не відвідує заняття, вона розповіла їм про депортацію. Школярі настільки перейнялись ситуацією, що організували кампанію по збору підписів за повернення Родріґо. А одночасно з тим вони запустили сервер Minecraft, щоб, окрім розмов по Skype, підтримувати зв'язок з однокласником у вигляді гри, адже те саме вони часто робили після уроків. Батьки допомогли їм оплатити оренду виділеного сервера, який вони назвали «Rodrigo's World».

Виконуючи разом завдання у грі, Родріґо та його однокласники можуть на певний час забути про кордон, що їх розділяє. В Minecraft вони разом добувають матеріали і будують споруди, одночасно обговорюючи наступні кроки по Skype. Це зробило переїзд Родріґо в чужу для нього країну не таким шокуючим.

І це лише одна з історій, в якій ігри допомогли друзям підтримувати стосунки на відстані. В обговоренні цієї статті на ігрових сайтах люди діляться власними історіями.

«Коли я поступив в університет і переїхав до іншого міста, я підтримував зв'язок з друзями через World of Warcraft», — пише один коментатор. «Звичайно, можна контактувати через онлайн-сервіси, але зв'язок набагато міцніший, коли ти бачиш і взаємодієш з ними у віртуальному світі. Принаймні для мене. Тобто, зараз ми частіше згадуємо наші онлайнові пригоди чим те, про що ми переписувались в MSN».

«Я був в армії і був змушений переїжджати з місця на місце, залишаючи друзів, — пише інший коментатор. — Ігри допомагали мені контактувати з ними у цікавий і веселий спосіб».

Схоже на те, що спілкування у вигляді онлайнових відеоігор це, наразі, найкращий спосіб зв'язку з друзями. Цікаво, чи з'являться найближчим часом ігри, які б були призначені конкретно для такого спілкування.

А щодо кордонів які нас розділяють, то, як дотепно натякнув один із коментаторів на Kotaku: «Glory to Arstotzka!»

Щоб залишити коментар, зареєструйтесь чи увійдіть на сайт.
Якщо ви вважаєте цей матеріал крисним або ж він вам сподобався, залишіть будь ласка свій коментар. Нам важливо знати вашу думку!

Nazzer | 5 років тому | #

Лише от учора залипли з товаришем у Майнкрафт на півтори години. А зайшли аби просто швидко перекинутись новинами про зміни у моїй будівлі. Оскільки живемо у різних містах і не так часто бачимось як хотілсоь би, то порою онлай це самий швидкий і дешевий спосіб мати щось більше ніж просто контакт по скайпу. Та от друг навіть скиглить коли у мене нема бажання грати разом, хоча йому не вистачає якраз відчуття спільності і присутності, що може дати гра.

andrii | 5 років тому | #

Круто! Мені здається, що якби ця стаття з'явилась на якомусь більш відвідуваному українському сайті, то було б ще багато подібних історій в коментарях.

Бо якщо подумати, то і для людей (як і для тварин) природньо і корисно контактувати через ігри. А онлайн-ігри дозволяють це робити віддалено.

DoctorErn | 5 років тому | #

Звісно скиглить. А як інакше реагувати коли ти відмовляєшся від фактично єдиного способу взаємодії у наших обставинах.