Papers, Please: Приготуйте ваші документи!

Papers, Please: Приготуйте ваші документи!

 / 1 вересня 2013 /  , ,

— Мета вашого візиту?

— Сьогодні чудовий день, мій друже. Нарешті ми звільнимось від антегріанської тиранії.

Дає документи. Перевірка. Штамп „Дозволено“.

— Велике вам спасибі! Прошу, будьте ласкаві до моєї дружини, вона в черзі за мною.

— Наступний!

— Ваші документи, будь ласка.

Не кожен розробник ігор, придумуючи нову ідею для свого майбутнього творіння, вибере за основу мороку з документами, яка у нормальної людини викликає головний біль вже від самої згадки. Але не такий Лукас Поуп, щоб просто відмовитися від можливості застосувати свій досвід мандрування різними країнами та втілити його у цікавий та, що головне, веселий спосіб, а саме створити гру, яку він сам охарактеризував, як: «A Dystopian Document Thriller (Антиутопічний бюрократичний трилер).

Papers, Please — одна з тих ігор, прочитавши опис до якої, не повіриш одразу, що „підсядеш“ на весь день.

Події гри відбуваються у вигаданій комуністичній державі Арсточці 1982 року, яка завершила 6-річну війну зі сусідньою Колечією, і тепер відкрита для в'їзду громадян через новий кордон у місті Ґрестін. Провівши Жовтневу лотерею для трудящих, Міністерство допуску обирає нового імміграційного інспектора, тобто вас. Вам і вашій сім'ї терміново надають у споживання квартиру економного типу у багатоповерховому сірому будинку, таку собі хрущовку, та навздогін вітають місцевим патріотичним гаслом: „Слава Арсточці“.

Тут, власне, закінчується вступне слово до гри і починається перший робочий день та перші обов'язки: пропускати лише громадян Арсточки, решті ставити червоний штамп „Відмовлено“. З кожним днем кількість правил та їх варіативність збільшується, в результаті у вас перед очима не лише паспорт іммігруючого, але й його перепустка, довідка про вакцинації, а при незбіганні інформації, то ще й відбитки пальців, сканування тіла на випадок контрабанди і ще багато чого.

Image: http://i.imgur.com/TJSdvIQ.png

Арсточка каже „Ні“ зброї чи контрабанді!

Про ваші дії на митниці та міжнародну ситуацію читайте у ранковій свіжій газеті, а з новими правилами ознайомтесь зі своєї настільної Книжки Правил. Не забудьте ще зазирнути до бюлетеню, де вас коротко ознайомлять з основними оновленнями та нададуть фотознімки злочинців, яких, звичайно, треба негайно затримати.

Усього за 31 робочий день ви відчуєте на собі бюрократичний тиск, несправедливість, хабарництво, шахрайство та міжнародні усобиці. Для нас, як спадкоємців СРСР, подібні проблеми є невід'ємною частиною системи, яка складалася десятиліттями, а тому її висміювальний тон та нагадування про вітчизняну митницю може сподобатись не кожному, бо зачіпає „за живе“. Тим не менше, у грі присутній моральний вибір, коли можна подивитися у другий бік та поставити зелену печатку „Дозволено“, врятувавши тим життя нещасним. Є можливість навіть піти проти системи.

Таких нестандартних історій, де треба не просто ставити штампи, але й приймати певні нелегкі рішення у грі вистачає, щоб якраз надати їй розмаїття та викликати посмішку чи полегшення від доброї (чи не дуже, на ваш вибір) справи. Не треба забувати, що подібні маленькі рішення призведуть до можливої не лише моральної, але й матеріальної винагороди.

Image: http://i.imgur.com/FKgi7By.png

Зелена, червона, а тепер і синя печатка, щоб вже ніяких претензій

І тут ми підійшли до ще одного важливого фактора у цій грі — зарплатні. Звичайно, адже у такому бюрократичному трилері не могло б обійтись без оплати праці відданому працівникові системи. За кожного перевіреного у черзі ви отримуєте по завершенню робочого дня рівно 5 кредитів, додайте сюди ще можливі хабарі чи інші винагороди від вдячних людей і отримаєте ваш дохід. Вашими витратами стануть оплата комунальних послуг, їжа, опалення та, якщо ви були неуважні, штрафи за пропуск іммігрантів з неправильними документами. Ви спитаєте, навіщо це все? Ну як же, у вас велика родина: дружина, син, теща та дядько. Дивіться годуйте їх та платіть за опалення, а інакше до вищезгаданих витрат додадуться витрати на ліки. Ваша робота прямо залежить від добробуту вашої родини, якщо вони всі повмирають — все, game over. Від'ємний баланс по закінченню дня? — Арсточка не терпить боржників і садить їх у в'язницю! Game over.

Закінчень у грі цілих 20, одне з яких відкриває можливість пограти у „Нескінченний“ режим, увівши необхідний код. Режим складається з трьох типів: „На час“, „Досконалість“ та „Витривалість“. Перший вимагає обробити чим більше подорожуючих, другий — вимагає досконалої перевірки та завершує гру після першого ж порушення, третій — завершує гру, якщо баланс стає від'ємним (кількість правильно перевірених мінус кількість штрафів). Усі вони мають по чотири рівні складності: від найменшої кількості документів до найбільшої.

Image: http://i.imgur.com/eS3oW1s.png

Хм… Знайоме обличчя

Papers, Please — гра особлива і точно одна у своєму роді. В неї варто пограти лише за це, але якщо ви на додачу не байдужі до антиутопічних історій та політичних інтриг, не боїтесь тісних приміщень та вас цікавить як це пропрацювати монотонний день на митниці, заарештувати одного чи двох шахраїв, передивитися сотню документів зі смішними прізвищами та дивними назвами країн та їх міст, то вам сюди.

Glory to Arstotzka!

Щоб залишити коментар, зареєструйтесь чи увійдіть на сайт.
Якщо ви вважаєте цей матеріал крисним або ж він вам сподобався, залишіть будь ласка свій коментар. Нам важливо знати вашу думку!

andrii | 5 років тому | #

Дуже хотілось би, щоб українці, які не знають англійської, могли цю гру зацінити. Все як на нашому кордоні з Польщею :)

smurosia | 5 років тому | #

Там багато письмових документів, тобто довелося б перемальовати їх усі, навряд чи це реально для фанатів, простих смертних, зробити щось подібне на одному ентузіазмі. :(