Пластилінова гра Armikrog профінансована на Kickstarter

Пластилінова гра Armikrog профінансована на Kickstarter

 / 27 червня 2013 /  , ,

Близько місяця тому автори The Neverhood та Earthworm Jim розпочали кампанію на Kickstarter, аби зібрати гроші на створення нової пластилінової гри Armikrog. І ось, за лічені години до завершення проекту, нарешті було зібрано необхідну суму в розмірі дев'ятисот тисяч доларів. Це сталось лише завдяки великій кількості фанатів по всьому світу та невпинній роботі авторів проекту з пресою. Всі ці 30 днів вони не припиняли спілкувались з журналістами і блогерам зі всього світу. Для прикладу, ось відео, як Даґ Теннейпл — художник і сценарист гри — без усяких попереджень подзвонив на один російський стрім і дав інтерв'ю по Skype у прямому ефірі.

І це лише один приклад. Крім того було ще безліч інтерв'ю із журналістами європейських та арабських країн. Тільки завдяки такій наполегливій роботі з пресою та підтримці шанувальників і „вистрілюють“ подібні краудфандингові проекти. Крім того, у кожному з цих інтерв'ю автори розкривали по декілька нових фактів про Armikrog та свої попередні ігри. Спробую навести найцікавіші з них тут.

Як виявилось, величезний відсоток шанувальників The Neverhood — росіяни та іранці. Тому значна частина пожертв на Armikrog прийшла саме з цих країн та їх сусідів. І хоча оригінальна гра робилась американцями для американців, лише 40% зібраних коштів прийшли з США. Коли автори спробували вияснити, яким чином Neverhood здобув популярність в арабських та східноєвропейських країнах, виявилось, що всьому виною Китай, який, наприкінці дев'яностих, поміж іншою продукцією активно штампував і продавав у ці країни піратську версію гри. Отже, піратство зіграло на руку авторам Armikrog, і аж через 16 років після релізу їх попередньої гри допомогло їм фінансувати нову гру. Іншим результатом такої популярності стало те, що російські субтитри для гри будуть пріоритетнішими за субтитри іншими мовами.

Image: http://indiestatik.com/wp-content/uploads/2013/05/tennapel.jpg

Майк Діетз і Даґ Теннейпл

Даґ Теннейпл також пояснив куди підуть зібрані $900 000. По-перше, після відсотків, які вирахують Kickstarter та Amazon і після витрат на ексклюзивні футболки та решту фізичних винагород, в авторів залишиться приблизно $600 000. Теннейпл пообіцяв, що не візьме з цієї суми ні цента, адже він живе на гроші з продажу своїх коміксів і додаткові гроші йому наразі не потрібні. Аніматори Ед Скофілд та Майк Діетз братимуть з цієї суми невелику зарплату — в них немає інших джерел прибутку. Решта суми піде на закупівлю різного обладнання й матеріалів для анімації. Лялькова та пластилінова анімація, як пояснили вони, — заняття не дешеве. На один лише трейлер для Kickstarter'а пішло приблизно сто тисяч доларів з кишені Діетза та Скофілда й приблизно місяць робочого часу. Протягом цього місяця вони мусили відмовитись від кількох контрактів і продовжити витрачати на проект гроші та час власної анімаційної компанії (Pencil Test Studios) — настільки важливим для них є цей проект. Ще частина зібраних коштів піде на те, щоб найняти 15-20 додаткових аніматорів. Адже, щоб випустити гру рівно через рік, команди з двох аніматорів і сценариста недостатньо.

Про сюжет гри Теннейпл намагався розповідати небагато, аби не псувати сюрпризи, але в деяких подкастах ближче до кінця кампанії він чи то з необережності, чи то з бажання зацікавити нову аудиторію, розкривав надто вже багато сюжетних деталей, про які я краще промовчу.

Image: https://s3.amazonaws.com/ksr/assets/000/622/464/ce338cacfcf6747d0639b4bf245cebf7_large.jpg?1369642537

В основі гри лежатиме історія космічного дослідника на ім'я Томінавт. У пошуках способу врятувати свій дім і відновити честь своєї сім'ї, він розбиває свій корабель на далекій, невідомій і повній монстрів планеті. Він і його друг — сліпий собакоподібний прибулець Бік-Бік — потраплять у замок Армікрог, повний загадок і механізмів невідомого призначення. Розгадуючи ці загадки, щоб вибратись із замку і врятувати рідну планету, вони зрозуміють, що історія, в яку вони потрапили, значно важливіша за їх власні проблеми.

Багато головоломок у грі будуть побудовані довкола цього замку. Одним із головних прийомів стане маніпуляція його архітектурою — ви матимете можливість обертати і пересувати кімнати та вежі замку, що відкриватиме нові ходи й перспективи. В одному з подкастів Теннейпл пояснив, що такі архітектурні головоломки неможливо спроектувати на папері. Він показав детальні картонні макети головоломок, які він будує в себе на кухні та в гаражі. Навіть по цих макетах видно, що фантазії йому не бракує.

Image: http://i.imgur.com/x9oJjGy.jpg

Одна з моделей архітектурних головоломок Armikrog

Після завершення збору коштів Теннейпл, Скофілд і Діетз відразу ж почнуть роботу над грою. Аніматори признались, що через рекламну кампанію Armikrog вони вперше за останні двадцять років відірвались від анімації на цілих тридцять днів і їм кортить продовжити роботу в студії. Впродовж року праці над грою вони підтримуватимуть інтерес до неї невеликими документальними роликами про хід розробки. Одна з ексклюзивних винагород, яку вони запропонували на Kickstarter, — це стрім з веб-камери, яка цілий рік стоятиме на анімаційному майданчику і дозволить всім охочим спостерігати за процесом анімації персонажів в онлайні. Також вони вже відкрили офіційний сайт гри, на якому невдовзі з'явиться більше інформації про гру та можливість підтримати проект через PayPal для тих, хто проспав Kickstarter.

Успішний збір коштів на розробку Armikrog також дасть авторам шанс розширити свою студію та продовжувати випускати ігри в майбутньому. Зважаючи на любов Скофілда та Діетза до якісної, створеної вручну анімації, було б дуже круто, якби вони продовжили робити ігри.

Щоб залишити коментар, зареєструйтесь чи увійдіть на сайт.
Якщо ви вважаєте цей матеріал крисним або ж він вам сподобався, залишіть будь ласка свій коментар. Нам важливо знати вашу думку!