Inverto — гравітаційний пазл від українського розробника потребує вашої підтримки

Inverto — гравітаційний пазл від українського розробника потребує вашої підтримки

 / 23 травня 2013 / Джерело: indiegogo.com /  , ,

Нещодавно на краудфандинговому сайті IndieGoGo з'явився проект від українського незалежного розробника. Це гра під назвою Inverto, головоломки якої побудувані довкола зміни гравітації. На сторінці проекту кожен бажаючий може допомогти фінансувати його розробку. А щоб підштовхнути вас до правильного рішення і ближче познайомити із проектом, ми взяли інтерв'ю у розробника гри — Володимира Доценка.

Привіт, Володимире! Розкажи, будь-ласка, про геймплей своєї гри. Судячи з трейлеру, головною механікою Inverto є перемикання напрямку гравітації. Це буде основою всіх головоломок гри?

В принципі, так, жодна головоломка не вирішиться без перемикання гравітації. Але вирішуватись головоломки будуть по-різному, наприклад, в одному випадку для дверей доведеться шукати ключ, а в іншому — їх можна вибити важким предметом, змінивши напрямок гравітації. Деякі елементи рівнів гри рухаються під впливом гравітації, а деякі — вмикаються тільки при певному її напрямі.

Image: http://m.c.lnkd.licdn.com/mpr/mpr/shrink_200_200/p/1/000/0e4/190/2c34bd4.jpg

Дія гри відбувається в науково-фантастичному сетінгу. Що послужило натхненням для цього, і чого ми можемо чекати від сюжету та атмосфери гри?

Я дуже люблю фантастику. До того ж, сама ідея контролю гравітації підштовхує до такого вибору. А ще я дуже люблю “Portal”, думаю сюжет буде подібний, з лихими дроідами. Він ще в роботі, тому нічого конкретного сказати зараз не можу.

Альфа-версія Inverto із кількома першими рівнями доступна для гри в онлайні вже зараз. Скільки часу гра знаходиться в розробці, і скільки ще потрібно для її звершення?

Майже рівно рік тому народився перший прототип. З того часу гра в розробці. Починалася вона як хоббі-проект для портфоліо, який я робив у вільний час. Але з грудня минулого року це вже повноцінна робота, якій я приділяю весь свій робочий день. Взагалі, то я планував вже її випустити (коли гроші скінчаться), але більш критично — роботи тут ще на півроку щонайменше.

Іноді навіть думав кинути та зробити за місяць головоломку для мобілок.

Image: http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/p480x480/547791_180155298804043_2118479357_n.jpg

Скільки людей працює над грою? Хто відповідає за дизайн рівнів, арт та музику?

На даний момент тільки я. Музикою буде займатися інша людина, вже є декілька іноземних кандидатур. Але хотілося б попрацювати і з нашими, впевнений в нас є багато талановитих людей. Коли гра профінансується, зможу найняти спеціалістів.

Якщо проект буде успішно профінансовано, що у грі ти збираєшся розвивати? Порт на Linux і Mac? Більше рівнів? Складніші головоломки? Детальніший дизайн локацій? Сюжет? Чого і скільки, на твою думку, зараз не вистачає твоїй грі?

Все. Залежно від зібраної суми, в грі з'явиться більше рівнів, буде можливість їх ускладнити. Гру буде обов'язково портовано на Linux (на Mac також, залежить від суми). Можливо, в грі з'явиться редактор рівнів. Вона навіть може стати красивішою, деталізованішою, вона, до речі, вже такою була, я робив версію для Unity DirectX 11 Contest. Сюжету грі дуже не вистачає, як не вистачає і персонажів.

Inverto є твоїм першим незалежним проектом, але це не перша твоя робота, пов'язана з відеоіграми. На сторінці проекту ти пишеш, що твій досвід роботи в ігровій індустрії — більше шести років. Було б цікаво дізнатись, де і над чим ти працював раніше.

Ніколи не приймав участі в проектах подібного жанру, та й в відомих проектах теж. На GSC мене не взяли :) Спочатку був аутсорс, там я, до речі, навчився практично всьому. Першою грою, яку випущено за моєї участі стала "Экспедиция-трофи: Мурманск-Владивосток" від Symphony Games (тепер це частина Nival Red). Попрацював в Deep Shadows над розробкою "Precursors". Потім працював над новою в той час (2008) темою: інтерактивних архітектурних 3D презентацій, так як я архітектор за освітою. Хотілося поєднати освіту з пристрастю, архітектуру з відеоіграми. Але ця, здавалося б перспективна ідея, не знайшла популярності. Тому зараз я працюю над тим, над чим давно хотів попрацювати: над власною грою.

Image: http://inverto.gravityboxstudio.net/images/screenshots/Screenshot09.png

Твоя гра розроблена за допомогою популярного серед інді розробників рушія Unity. Можеш коротко розказати про свій досвід роботи з ним? Наскільки складно було адаптуватись до Unity, і які знання із твоєї попередньої роботи тобі стали в нагоді?

Коли я починав працювати з Unity, я вже мав деякий досвід роботи з CryEngine та UDK. Тож все вирішила простота та… документація і співтовариство розробників. Як на мене, це найпростіший та найшвидший для розробки інструмент. Є свої недоліки і глюки, та все ж коли починаєш, і особливо коли працюєш один, з ним працювати легше. Так як я працював 3D художником, левел-дизайнером, писав скрипти та малював інтерфейс то, мабуть, усі знання потрібні, особливо програмування. Дуже важлива організованість, цілеспрямованість та захоплення своєю справою.

Дякую за інтерв'ю і бажаю успіхів у фінансуванні та розробці гри!

Розробку гри Inverto можна підтримати на сайті IndieGoGo.

Щоб залишити коментар, зареєструйтесь чи увійдіть на сайт.
Якщо ви вважаєте цей матеріал крисним або ж він вам сподобався, залишіть будь ласка свій коментар. Нам важливо знати вашу думку!