Колишній працівник Rockstar більше не робитиме ігор з насильством

Колишній працівник Rockstar більше не робитиме ігор з насильством

 / 21 травня 2013 / Джерело: gamesindustry.biz /  , , ,

Останнім часом все більше розробників говорять про проблему насильства в іграх. Зовсім недавно про це згадував Уорен Спектор, а ще раніше Девід Кейдж.

Джеремі Поуп (Jeremy Pope) покинув Rockstar близько десятка років тому. До того він керував розробкою таких відомих ігор як GTA 3, Vice City та Max Payne. А наприкінці 2011 він відкрив власну компанію і пообіцяв, що більше ніколи не матиме справу з жорстокими іграми.

«В ті часи я не особливо задумувався над цим явищем,» — пояснює Поуп. «Я тоді був трохи старше за 20 і виріс, граючи в ігри, серед яких були й досить жорстокі, крім того я працював над Max Payne, Grand Theft Auto і т.п. Я завжди захищав те, що ми робимо і пишався своєю роботою, але коли я навідував свою бабцю в дуже релігійній Алабамі, мені доводилось розповідати про свою роботу і я почувався не найкращим чином, пояснюючи, що працюю над „цією грою“, про яку вони знали з новин. Мабуть це й зародило в мені перші сумніви щодо жорстоких ігор.»

Поуп не намагається нікого повчати — він висловлює лише своє особисте рішення, але він у цьому не один. Останнім часом багато розробників говорять про те, що іграм пора відмовлятись від стереотипів, які лише затримують розвиток цього засобу медіа.

«Я погоджуюмь, що нам варто розширювати рамки індустрії. Основою будь-якої розповіді є конфлікти, оскільки вони притягують інтерес, і, часто, найпростішим способом зобразити конфлект є насильство, яке переважно ніяк не пов'язано з глибшою, осмисленішою історією. Мені здається, що значно легше використати в сюжеті насилля, чим створити цікавий та осмислений конфлікт без нього. Я згоден з цим в тому сенсі, що нам пора розвиватись і перестати постійно покладатись на існуючі доробки, користуючись усіма можливості технології лише, щоб створювати нові сіквели і рімейки. Іншими словами: ми просто варимось у власному соку.»

Поуп вірить, що ігри лише починають повільно, але невпинно дорослішати.

«Індустрія почала розвиватись лише 20 років тому. Рано чи пізно вона підросте. Вже зараз можна спостерігати, що все більше розробників заглиблюються у серйозніші теми у більш творчий та відповідальний спосіб, оскільки зникають проблеми з дистрибуцією, а сучасні платформи дають розробникам все більше простору для творчості. Це помітно на iOS та Steam. Тож, я думаю, ми подорослішаємо, але існує певне розчарування, що ми не дорослішаємо достатньо швидко. Я вважаю, що це сильно пов'язано із високою вартістю розробки ігор. Розробка гри вимагає багато часу і грошей — чи варто ними ризикувати заради творчості?»

Наразі Поуп працює у заснованій ним компанії Rally Games, що фокусується на мобільних мультиплеєрних іграх і намагається застосувати отримані в Rockstar знання на сегменті мобільних та казуальних ігор.

Щоб залишити коментар, зареєструйтесь чи увійдіть на сайт.
Якщо ви вважаєте цей матеріал крисним або ж він вам сподобався, залишіть будь ласка свій коментар. Нам важливо знати вашу думку!