Про «Тиранію короля Вашингтона»

Про «Тиранію короля Вашингтона»

 / 28 квітня 2013 / 

Щойно завершив проходження DLC до Assassin's Creed 3 під назвою «The Tyranny of King Washington» і хочу поділитись враженнями. Спойлерів в описі не буде — лише те, що ви можете дізнатись із трейлерів.

Для тих, хто вперше чує про цей завантажуваний контент, почну з опису. Це трьохсерійне доповнення до Assassin's Creed 3, сюжет якого відбувається окремо від основної історії. Ратунхаґедон (головний герой гри) прокидається у іншому світі, де він ніколи не ставав асасіном, а Джордж Вашингтон замість того, щоб стати першим президентом у демократичних США, став їх королем, і тепер завдання Ратунхаґедона — скинути жорстокого монарха, а заодно й зрозуміти, що взагалі відбувається.

Окрім сюжету, ці доповнення сильно змінюють звичний геймплей AC3. В кожній із трьох серій ви отримуєте по одній новій геймплейній здібності, яка кардинально міняє те, як ви пересуваєтесь світом, проходите місії та долаєте ворогів.

Кожну серію можна пройти за 3-4 години, якщо не скорше (я просто виконував усі побічні місії). Користування новими силами деколи відчувається як чітерство — вбивати і пересуватись світом стає надто вже легко, хоча й місії теж підлаштовуються під це, і деякі з них можна пройти тільки з використанням цих нових вмінь. Це дещо збалансовує геймплей, але загалом він досить простий і лінійний. Гра формально залишається пісочницею, але в цій пісочниці вже немає чим зайнятись, крім як проходити головну сюжетну лінію. Хоча можна далі зупиняти конвої, шукати позначені на мапі скриньки з різними, нікому непотрібними речима, чи допомагати голодним незнайомцям, натискаючи кнопку B на геймпаді…

Разом з геймплеєм легшим та безтурботнішим став і сюжет. Він вже не скутий рамками реальної історії і стає ще більш фентезійним, ніж раніше. Крім того у ньому немає жодної згадки про асасінів і тамплієрів. Головний персонаж — звичайний корінний американець із суперсилами, а головний злодій — просто Джордж Вашингтон, до рук якого потрапив могутній артефакт. І хоча це може не сподобатись старим шанувальникам серії, таке розмежування сюжету гри та доповнення є непоганим, оскільки воно не намагається силою впхатись поміж розділів основної гри, як це робили DLC в кількох попередніх іграх серії. Сюжет доповнення майже ніяк не пов'язаний з головною грою (хоча невеликий зв'язок таки є), а, окрім того, він поданий у вигляді трьох серій, тому цілком природньо сприймається те, що і сценарій став трошки серіальним.

Одним словом, сюжет і геймплей цих доповнень дещо відірвані від коріння франчайзу. Вони змінюють найважливіші ігрові механіки, відкидають необхідність ґрунтувати події на спражній історії, відкидають навіть необхідність згадувати про асасінів з тамплієрами, сучасний світ та анімус. Натомість вони дають ненав'язливий сюжет, який цікаво пройти до кінця та суперсили, щоб просуватись цим сюжетом було веселіше і простіше.

Комусь такий експеримент може сподобатись, а комусь — ні. Особисто мені сподобалось проходити це доповнення — в ньому є хороші місця, хоча у всіх його складових постійно відчувається якась незавершеність і порожність.

Щоб залишити коментар, зареєструйтесь чи увійдіть на сайт.
Якщо ви вважаєте цей матеріал крисним або ж він вам сподобався, залишіть будь ласка свій коментар. Нам важливо знати вашу думку!