Assassin's Creed 4. Що відомо і чого чекати

Assassin's Creed 4. Що відомо і чого чекати

 / 4 березня 2013 / Джерело: kotaku.com / 

Здавалося б, вся інформація про гру витекла в онлайн ще до офіційного анонсу, але це не так. Ubisoft зміг втримати в таємниці безліч дрібних деталей, частину з яких він розкрив лише нещодавно, а частину, скорше за все, приберіг до E3. Ми вже знали, що гра буде про піратів і головним її персонажем буде дід Конора (головного персонажа Assassin's Creed 3) — Едвард Кенуей. З офіційного ж анонсу ми дізнались, що в грі буде три основних міста: Гавана (Куба), Нассау (Багамські Острови) та Кінгстон (Ямайка). Також у гру, звичайно ж, перекочують морські бої з попередньої частини, які отримають певні вдосконалення. Серед морських нововведень — можливість полювати на китів за допомогою гарпуна, нападати на судна інших піратів та пірнати за скарбами. Разом з тим, директор Ubisoft Ів Ґілмо (Yves Guillemot) запевняє нас, що гра не базуватиметься на поп-культурних стереотипах про піратів і зображуватиме їх у історично достовірний спосіб.

Ubisoft навчились щороку випускати нову частину Assassin's Creed. При цьому кожна з ігор розробляється протягом кількох років — роботу розподіляють між різними студіями компанії по всьому світу. Для прикладу, над Assassin's Creed 4 працюють студії в Сингапурі, Софії, Аннесі, Києві, Бухаресті, Квебеку та Монпельє. Розробка гри стартувала влітку 2011 і в більшості своїй AC4 створювався зовсім іншою командою чим AC3.

Сценарист та художній керівник AC4 перейшли із Revelations, а творчий керівник — Джін Ґуесдон (Jean Guesdon) — працював над першими двома іграми серії. Зараз в його роботу входить обов'язок слідкувати за цілісністю бренду: за тим, щоб гра ніде не перечила попереднім частинам франчайзу, коміксам та фільмам. Занудна, мабуть, робота.

Але давайте поговоримо про те, що розробники обіцяють нам у Assassin's Creed 4: Black Flag.

«Карибське море величезне. І ми хотіли, щоб у ньому ви ніколи не відчували порожнечі та самотності, тож в підтримку основних ігрових механік ми додали багато другорядних, які роблять життя пірата більш захоплюючим,» — говорить продюсер гри, Сильвіан Тротьє (Sylvain Trottier).

Море буде наповнене скарбами, китами, піратськими суднами, невеликими островами, які можна буде досліджувати, погода на морі буде мінливою і взагалі — морський ґеймплей розважатиме нас при кожній можливості. Пам'ятаєте як всі жартували про морські бої в AC3, що вони — найкраща частина гри і про них можна було робити окрему гру? Ось. Тепер вони — основа веселого, історично достовірного піратського життя.

Image: http://i.imgur.com/7SpIxae.jpg

Також відомо, що у власносні гравця знаходитиметься корабель, який можна буде модифікувати, вдосконалювати, а також набирати людей в його екіпаж. Але це й без анонсів можна було передбачити.

Окрім того розробники зі всіх сил намагаються донести, що вони зробили висновки із помилок AC3 і обов'язково виправлять їх у цій грі. Кожне з ігрових міст матиме свою ідентичність та особливості. Всі ігрові механіки та другорядні завдання будуть певним чином пов'язані з головним сюжетом і тим самим більше заохочуватимуть до їх проходження. Сюжетні місії дозволятимуть більшу свободу в їх виконанні й не підштовхуватимуть гравця до єдиного правильного рішення.

Принаймні так нас запевняють розробники.

Ще вони обіцяють, що весь світ гри буде цілісним і не вимагатиме жодних завантажень. Перехід із суші в море і назад буде відбуватись без пауз. «В будь-який момент ви зможете підплисти до берега щойно відкритого вами отсрова, кинути якір, пірнути у воду, вийти на пляж і розвідувати острів без жодних підвантажень,» — каже Сильвіан Тротьє. На островах можна буде полювати на тварин, шукати скарби й розвідувати місцевість здіймаючись на вершини гір.

Окрім островів у морі можна буде стикнутись з кораблями, кожен з яких, виходячи з їх рівня броні та озброєння ви зможете спробувати захопити, або ж відступити.

Image: http://i.imgur.com/59kNdTq.jpg

Це основні речі, на яких розробники зосереджують нашу увагу. Крім того вони кажуть, що внесли певні покращення в сухопутний геймплей, який в основному залишиться незмінним. Також коротко згадують про мультиплеєр, який буде, але залишиться без особливих нововведень.

Також згадали про сюжетну лінію в сучасному світі. На цей раз події минулого будуть показані не очима Дезмонда, який переживає спогади власних предків, а очима вченого в Абстерго, який досліджує життя Едварда Кенуея.

Ось і все, що наразі відомо про гру.

З вуст розробників все звучить досить непогано, але це завжди так. До релізу гри залишається більше половини року і ще багато всього може піти не так. Крім того ми ще майже нічого не бачили на власні очі (мабуть демонстрацію ґеймплею нам покажуть аж на E3).

Image: http://i.imgur.com/63SrxiU.jpg

Цілком можливо, що ґеймплей не стане кращим за попередню гру, в якій розробники зі всіх сил намагались відтворити достовірні погодні умови замість того, щоб попрацювати над стелсом, мінімалізувати лінійність місій та покращити керування. Не виключено, що зараз їм доведеться так зосередитись на морських місіях, що міста стануть для них другорядною частиною гри.

Підозру викликає й те, що гра вийде на PC, та усіх приставках цього та наступного покоління. Чи вистачить часу та сил у розробників налагодити роботу всіх версій гри? Може статись так, що гра вийде з великою кількістю помилок і недоліків, а деякі оголошені механіки з неї буде взагалі вирізано. Пам'ятаєте, як на скріншотах AC3 конор плавав на каное? Це вирізали з гри через брак часу разом з деякими іншими механіками.

Сюжет також викликає сумніви. Нам обіцяють, що гра не буде схожою на голівудський бойовик, але в трейлері показують типово голівудського мачо, який спить з двома жінками одночасно, носить з собою чотири пістолети (так, це офіційно підтверджено, ваша зброя — чотири пістолети), пірнає за скарбами і взагалі веде сповнене екшеном життя. Я мало знаю про справжніх піратів, але наразі не схоже, що Едвард Кенуей вирветься з пут голівудських стереотипів. Крім того, особисто мені шкода, що з кожною грою ми все більше віддаляємось від таємного ордену воїнів-мусульман, що вбивають заради вищої істини. В трейлері герб братства асасінів нанесений на прапор човна і взагалі, піратів не назвеш витонченими вбивцями, зазвичай їх зброя — груба сила.

Як на мене, то було б чудово, якби Ubisoft змінив назву цієї гри на Pirate's Creed. Тоді відпала б необхідність прив'язувати історію до асасінів і загального сюжету (який все одно вже відірваний від коренів), а назва продовжила б асоціюватись з франчайзом і привабила б як старих, так і нових гравців. Просто асасіни тут вже ні в які ворота не лізуть.

А сучасну сюжетну лінію, по-моєму, розробники звели на нівець ще в Revelations, тож я не вірю, що їм вдастся відновити ту її атмосферу, що була в першій та другій грі серії.

Але попри все, я слідкуватиму за майбутніми анонсами і, скорше всього, придбаю цю гру, адже поки що навіть найгірші частини франчайзу Assassin's Creed були виконані на задовільному рівні.

Щоб залишити коментар, зареєструйтесь чи увійдіть на сайт.
Якщо ви вважаєте цей матеріал крисним або ж він вам сподобався, залишіть будь ласка свій коментар. Нам важливо знати вашу думку!