Прокляття фільмів, знятих за іграми

Прокляття фільмів, знятих за іграми

 / 26 лютого 2013 / Джерело: mcvuk.com /  , ,

Нарешті це сталось. Фільм по відеогрі був номінований на Оскара. Типу як.

Діснеєвський мультфільм «Ральф Руйнівник», який розповідає про спробу ігрового лиходія стати позитивним героєм, сповнений ігровою графікою, персонажами та різноманітними натяками на інші ігри, був номінований на нагороду в категорії «краща анімаційна стрічка».

Але чи став «Ральф Руйнівник» ознакою того, що фільми по відеоіграх будуть нарешті сприйматись серйозно?

На відміну від Resident Evil, Silent Hill чи Prince of Persia цей мультфільм не є адаптацією існуючого франчайзу. Але його критичний та комерційний успіх співпав з моментом, коли світова ігрова індустрія знаходиться на підступі до Голівуду.

Ubisoft об'єдналась з New Regency з угодою щодо фільму Assassin's Creed, яка «дозволяє Ubisoft контролювати ключові моменти створення фільму».

І це не є поодинокий випадок. Rovio власноручно фінансує фільм по Angry Birds, зберігаючи над ним повний контроль, а Дж. Дж. Ейбрамс та його компанія Bad Robot нещодавно підписали угоду з Valve щодо екранізації Half-Life та Portal.

Відеоігрова індустрія здобула певний вплив на індустрію кіно. Візуальні натяки зустрічаються в «Scott Pilgrim» та «The Beach», і навіть незалежний режисер Гас Ван Сент (Gus Van Sant) черпав натхнення з Tomb Raider.

Втім екранізація відомих ігрових франчайзів зазвичай холодно зустрічалась публікою.

Цьогоріч виконується 20 років одному з найвідоміших прикладів кіноадаптації, знятому під тиском ігрової ліцензії, — Super Mario Bros.

Цей фільм не сподобався кінолюбителям, не сподобався гравцям, не сподобався фанатам Super Mario. Навіть самому Маріо — Бобу Хоскінсу (Bob Hoskins) — він не сподобався.

З тих років мало що змінилось. Франчайз Resident Evil ствердив себе як надійне джерело грошей попри постійне невдоволення критиків, але надія на те, що Lara Croft стане повноцінним кінофранчайзом зникла, коли Анджеліна Джолі відмовилась грати головну роль.

Разом із тим, фільми по таких іграх як Hitman, Dead or Alive, Doom, Max Payne та Silent Hill повністю провалились у своїх спробах перемогти прокляття відеоігрової кіноадаптації. І це тільки та їх частина, яка була знята.

В 2010 був анонсований фільм по Uncharted, але, побувавши в руках двох режисерів, кіно попало в голівудське чистилище, а в знімальній команді залишились лише сценаристи «Скарбу нації».

Режисер «Піратів Карибського моря», Гор Вербінскі, спробував зробити фільм по BioShock. Виявилось, що це надто дорого і студія відмовилась від проекту.

А одним із найвідомішіх прикладів є фільм по Halo, який провалився, бо Microsoft, не розуміючи правил кіноіндустрії, хотіла отримати прибуток рівний із кінокомпанією, що займалась проектом.

«Сталось непорозуміння між двома різними індустріями, кожна з яких говорить своєю мовою,» — розповідає Джеймі Рассел — письменник, сценарист, журналіст та автор книги «Покоління Xbox: Як відеоігри заполонили Голівуд».

«Одна з них є інженерною культурою програмного та апаратного забезпечення. Інша ґрунтується на самоствердженні, епатажі та обмані. Історія контакту цих двох індустрій схожа на дві розрізнені культури, що намагаються довести одна одній, в кого більший член.»

Участь Майкла Фасбендера у створенні фільму по Assassin's Creed в якості продюсера та актора сигналізує зміну калібру зірок, що з'являються в кіноадаптації ігор.

І хоча Ван Дам був відомим актором, його взяли у Street Fighter не для того, щоб він виборов фільму Оскара. Марк Уолберг знявся в Max Payne після того, як став відомий в «Стрільці». Тімоті Оліфант знявся в Hitman після «Міцного Горішка 4.0».

Фасбендер, у свою чергу, заробив свої нагороди на незалежній сцені та зміг перейти до великого кіно, не знімаючись у «великих тупих» екшнах. І хоча участь Фасбендера не гарантує критичний успіх, цей крок Ubisoft є ознакою серйозного ставлення до ліцензії.

«Фільми 80х та 90х, засновані на коміксах Marvel, були провальними,» — додає Рассел. «Marvel усвідомили, що погані фільми шкодять також і основним брендам їх коміксів; тож вони відкрили власний підрозділ в Голівуді. Marvel Studios взяли творчий контроль над усіма наступними фільмами. Таким чином з'явились X-Men, Spider-Man та The Avengers».

Наслідуючи приклад Marvel, Ubisoft ухиляється від потенційно смертельної кулі — люті фанатів. Беручи на себе творчий контроль, Ubisoft стає тією рідкісною кіностудією, що знає своїх персонажів краще за їх шанувальників.

Image: http://i.imgur.com/qrszR4z.jpg

Ліза Перс (Lisa Purse), знавець кінематографа й автор книжок «Кінематограф сучасних бойовиків» та «Комп'ютерна графіка в сучасному кіно» вважає, що найкращі фільми за відеоіграми це ті, які не зв'язані жодними існуючими ліцензіями.

«Я думаю, режисери змагаються зі студіями і, можливо, глядачами за те, якими вони хочуть бачити кіноадаптації ігор — чи повинні вони бути феєрією насилля, що відбувається у повністю вигаданому світі, чи бути повномасштабними блокбастерами повними подій та візуальних ефектів, чи може вони повинні бути більш експериментальними втіленнями ігрових емоцій?» — запитує Перс.

«Як на мене, то кіно не може бути всім цим одночасно, але часто студії очікують від таких фільмів зворотнього.»

«Цікаво, що це відчуття відеогри було цілком успішно досягнутим фільмами, що не були адаптаціями ігор — я маю на увазі мобільні зйомки в „Останньому нащадку Землі“ та „Монстро“, або ж моменти дезорієнтації сприйняття у „Володарі бурі“.

Такий погляд розділяє також режисер «Ральфа Руйнівника» Річард Мур: «Якби ми спробували зробити фільм про персонажа на зразок Донкі Конга, то через величезну кількість багажу, пов'язаного з існуючими іграми, ми б неодмінно когось розчарували. Хтось би сказав, „о ні, ви все переплутали, він би так не зробив.“»

«А якщо ж ви спробуєте дійсно догодити шанувальниками, то фільм вийде настільки громіздким, що люди, незнайомі з франчайзом, не розумітимуть в чому справа.»

У випадку, якщо Ubisoft вдастся зняти гідне кіно, їх чекатиме значний успіх. Вони зможуть посилити славу свого бренду на величезну, нову аудиторію.

«Ми спостерігаємо перехідний період, коли ігрові компанії перетворюються у „розважальні“,» — каже Рассел.

«Ubisoft вже випустили книжки, комікси та короткометражки по Assassin's Creed — вони розуміють, що сучасному споживачеві потрібне всестороннє розважальне охоплення.»

«В наступні п'ять років ми бачитимемо значні зміни: ігрові компанії намагатимуться переконати Голівуд сприймати їх серйозно, або просто стануть самостійними розважальними компаніями і зніматимуть власні фільми. Якщо ви фанат ігор та фільмів, це захоплюючий час, в який прокляття фільмів, знятих за іграми, буде розбите назавжди.»

Примітка: цей матеріал є дослівним чи частковим перекладом іншомовної статті. Оригінал читайте на mcvuk.com.
Щоб залишити коментар, зареєструйтесь чи увійдіть на сайт.
Якщо ви вважаєте цей матеріал крисним або ж він вам сподобався, залишіть будь ласка свій коментар. Нам важливо знати вашу думку!