The Cave: новий погляд на едвенчер

The Cave: новий погляд на едвенчер

 / 27 січня 2013 /  , , ,

Ще задовго до свого виходу гра The Cave сильно заінтригувала усіх прихильників жанру едвенчер. Воно й не дивно, адже розробкою її керував один з винахідників цього жанру — Рон Ґілберт (Ron Gilbert), відомий широкій аудиторії за культовою серією Monkey Island. До того ж, Ґілберт розповів, що ідея цієї гри з'явилась у нього ще до Monkey Island та навіть до його першого едвенчера — Maniac Mansion.

Перші трейлери цієї гри трошки здивували геймерів, адже в них гра була більш схожою на платформер, ніж на едвенчер, гравці навіть почали порівнювати її з Trine, що, як виявилось згодом, було вкрай несправедливим, адже The Cave в своєму ядрі все-таки є класичним едвенчером, просто з деякими несподіваними, але цікавими нововведеннями.

Найважливішою складовою ігор цього жанру завжди був сюжет, і тут The Cave аж ніяк не розчаровує. Гра розповідає історію семи абсолютно різних персонажів із найрізноманітніших частин світу та епох, кожен з яких спускається в легендарну й таємничу печеру в пошуках можливості змінити власну долю. Історії кожного з цих персонажів, хоч і росказані у веселий та безтурботний спосіб, є дещо глибшими, чим може здатись на перший погляд — кожен з них має власну похмуру таємницю. Але не буду вдаватись у спойлери — хай кожен сам відкриє для себе усі таємниці печери, яка приготувала кожному з персонажів окреме випробування.

The Cave є однією з тих рідкісних ігор, які дозволяють собі бути смішними, але при цьому не відсторонюються від дещо серйозніших тем. В час, коли більшість ігор намагаються бути серйозними та пафосними це рідкісна риса. Підходити до ігрового сюжету з хорошим почуттям гумору наразі вміють лише в Double Fine, а також у Valve, після того як туди перейшов один із сценаристів Double Fine, Ерік Волпоу (Erik Wolpaw).

Image: http://i.imgur.com/YRUOLdf.jpg

Геймплей цієї гри є дійсно новим та цікавим переосмисленням жанру едвенчер. Частково його можна порівняти з такими іграми минулого століття як Dizzy та The Lost Vikings, але це не дасть повного уявлення про гру.

На початку гри ви повинні вибрати трьох персонажів, якими ви її проходитимете. Кожен з цих персонажів має якесь особливе вміння. Для прикладу, монах володіє телекінезом і може поцупити який-небудь предмет на відстані, а вчена може переналаштувати деякі технічні пристрої на свою користь, що дає можливість обійти деякі головоломки.

Окрім того, від вибраних персонажів залежить і те, які секції печери будуть відкритими при проходженні. Наприклад секція з замком буде доступна тільки, якщо у вибраній вами на початку трійці є лицар, а рівень з машиною часу буде доступний тільки якщо у вашій команді є мандрівниця часом (цей рівень сподобається шанувальникам Day of the Tentacle). Таким чином гру можна проходити три рази і частина її завжди буде новою.

Image: http://i.imgur.com/UgMRhfs.jpg

Як в плані графіки, так і в плані звуку The Cave теж не підводить. Всі елементи ідеально вписуються у загальний наратив гри, сприяючи її добродушній та загадковій атмосфері. Тим, кому сподобались попередні ігри Double Fine, ця теж обов'язково сподобається.

Тепер про мінуси. По-перше, у гри є технічні недоліки. То персонаж провалиться скрізь землю, то якийсь елемент головоломки не спрацює і заставить вас пробувати купу інших варіантів рішення. Це стається вкрай рідко, але коли стається, то доводиться перезапускати гру, а в випадку з головоломкою — дивитись рішення в інтернеті лише, щоб переконатись, що головоломку ви вирішуєте правильно, просто гра глючить.

Другим мінусом є те, що коли ви гратимете гру вдруге і втретє, вам доведеться слухати ті ж самі жарти, які ви вже чули при першому проходженні. Репліки оповідача (тобто Печери) залишаються незмінними. Тобто гра, яка розрахована на багаторазове проходження не подає вигляду, що ви проходите її вдруге чи втретє (окрім деяких геймплейних дрібничок). Можливо, це результат невеликого бюджету гри, але повторне проходження могло би бути більш цікавим.

Image: http://i.imgur.com/7Q97MEw.jpg

Підводячи підсумок скажу, що попри наведені мною мінуси, The Cave здалась мені якісною, дуже продуманою та цілісною грою, в якій цікаво розкрити всі сюжетні дрібнички, погані та хороші кінцівки всіх персонажів, послухати кожну репліку Печери, а потім ще довго думати над метафорами, які Рон Ґілберт вклав у сюжет цієї гри.

Щоб залишити коментар, зареєструйтесь чи увійдіть на сайт.
Якщо ви вважаєте цей матеріал крисним або ж він вам сподобався, залишіть будь ласка свій коментар. Нам важливо знати вашу думку!