Розробник Serious Sam теж ненавидить Windows 8

Розробник Serious Sam теж ненавидить Windows 8

 / 7 листопада 2012 / Джерело: destructoid.com /  , ,

Багато розробників ігор вже висловлювали свої не дуже позитивні погляди на Windows 8, осуджуючи прагнення Microsoft монополізувати ринок PC через свої сервіси. Головний розробник компанії Croteam, Ален Ладавак (Alen Ladavac) приєднався до табору незадоволених, дублюючи висловлювання Гейба Ньювела.

«Гейб Ньювел не перебільшував,» — сказав він спільноті Steam. «Це не дуже очевидно, але зворотньою стороного нового інтерфейсу Windows є бажання Microsoft перетворити систему в замурований сад, схожий на iOS. Це „дрібничка“, яку Microsoft ніде не рекламує, але яку можна знайти глибоко в документації для розробників.»

«Ви не можете випустити програму для нового інтерфейсу Windows будь-яким чином, відмінним від Windows Store! Я навіть не знаю як донести до вас всю жахливість цієї ідеї! Немає сторонніх скачувань, за вийнятком тих, якими керує одна конкретна компанія і, які працюють лише в корпоративній версії Windows 8. Чи всім зрозуміло, що це значить? Ви не можете скачати програму з інтернету й запустити її на своєму комп'ютері. Ви повинні скачати її з магазину Microsoft. Навіть якщо вона безкоштовна!»

Ладавак продовжив, пояснюючи, що найгірше в цьому є те, що тепер Microsoft вирішуватиме, що потраплятиме на вітрину їх крамниці.

«Як би це стосувалось лише місця, де ви скачуєте програми, то це б не було проблемою. Було б добре мати спільне місце для скачування софта. Але, щоб програма потрапила в цей магазин, вона повинна пройти сертифікацію в MS. Це означає „приставочний підхід“ для домашнього комп'ютера. Кожна програма, встановлена вами через Windows Store повинна буде дотримуватись певних вимог, поставлених MS.»

«Наразі нам відомо, що вони заборонили дорослі ігри, такі як Skyrim, CoD та Serious Sam. Вони заборонили моддинг. Вони запросто можуть заборонити Open Source. Але навіть, якщо забрати ці умови, залишиться система сертифікації. Зі всіма її мінусами, серед яких невпевненість у датах релізу, обмеження на патчі, загальне дорожчання та зниження якості.»

Основною проблемою Ладавак називає те, що Microsoft намагається хитрістю завоювати позицію у світі цифрової дистрибуції. Наведені правила не поширюються на програми, розроблені під віконний інтерфейс Windows, але існують побоювання, що з наступною версією системи Microsoft опустить важіль і візьме контроль над усім, що ми скачуємо та запускаємо у Windows.

«Сертифікація — це провальна система, від якої пора відмовитись,» — додає розробник. «Наразі Windows 8 виглядає так, ніби він без проблем підтримує віконні програми, але відмова від головного меню та включення елементів нового інтерфейсу у віконний режим виглядає як неприхована спроба змусити нас звикнути до „плиточного“ інтерфейсу. І я б не був проти, якби не згадані вище проблеми з сертифікацією.»

«Тож, коло замикається. І це не випадково. Воно було обережно спроектоване таким чином. Моя відповідь на це: „ні, дякую, не зацікавлений“.»

І справді, поки що Windows 8 не виглядає, як закрита диктатура, притаманна Apple, але Microsoft явно проявляє інтерес у цьому напрямку. Windows 8 схожа на початок слизького схилу, а враховуючи, що для багатьох геймерів PC є останнім прихистком від корпоративної диктатури, це не заставляє радіти. Аніскільки.

Microsoft, будь ласка, не нищ життя геймерів. Хіба не достатньо ти вже зробив у цьому напрямку?

Примітка: цей матеріал є дослівним чи частковим перекладом іншомовної статті. Оригінал читайте на destructoid.com.
Щоб залишити коментар, зареєструйтесь чи увійдіть на сайт.
Якщо ви вважаєте цей матеріал крисним або ж він вам сподобався, залишіть будь ласка свій коментар. Нам важливо знати вашу думку!

CaptainIndie | 6 років тому | #

Win8, наскільки я розумію, це той же Win7, без кнопки Start, з квадратним інтерфейсом і закритим магазином, який всі розробники ненавидять. При чому вона зараз лажає в продажу порівняно з запуском 7-ки.

Сподіваюсь Valve врятує ігрову індустрію!