Що таке Ludum Dare і чому вам це має бути цікаво?

Що таке Ludum Dare і чому вам це має бути цікаво?

 / 29 серпня 2012 / 

Ми з вами вже знаємо, що у світі дуже і дуже багато самостійних, незалежних розробників ігор. Крім того є безліч людей, які вміють програмувати чи малювати чи нічого не вміють, але всеодно хочуть розробляти ігри. Так ось, на радість усім цим людям, один американець придумав кожних чотири місяці проводити конкурс, на якому кожен охочий з будь-якого закутка нашої планети може позмагатись у розробці відеоігор. Конкурс називається Ludum Dare (в народі LD48), що з латині перекладається як "давати гру".

У цьому конкурсі одноосібним незалежним розробникам дають 48 годин на швидкісну розробку гри на задану тему. Для чистоти конкурсу тема відкривається прямо перед самим його початком, а також існує неписана традиція записувати весь процес розробки на відео для прискореної демонстрації після закінчення розробки або ж демонструвати розробку в живому стрімі на Ustream чи Twitch.TV.

І ось нещодавно завершився 24-й по порядку конкурс Ludum Dare, темою якого була "еволюція". Ви тільки погляньте на кількість поданих на розгляд ігор! Ці скріншоти так і випромінюють тепло свіжовипечених домашніх ретро-інді забавок. Тепер учасникам необхідно вибрати із них кращі.

Якщо вас зацікавив цей конкурс, я коротко розповім вам про його правила.

Правила змагання Ludum Dare для одноосібних розробників:

 • розробник повинен працювати сам;

 • код та усі ресурси гри повинні бути створені в межах 48 годин (за вийнятком різноманітних бібліотек, про використання яких необхідно повідомляти в описі гри);

 • гра повинна містити в своїй основі оголошену тему конкурса;

 • дозволено використання загальнодоступних інструментів та бібліотек;

 • дозволені всі програми для створення контенту (наприклад 3dsmax, Photoshop, Flash);

 • ви повинні відкрити вихідний код гри (це лише для перевірки, ви залишаєтесь його правовласником).

Після завершення конкурсу його учасники (і тільки вони) протягом трьох тижнів оцінюють ігри одне одного і визначають переможця, винагородою якого стає лише отриманий досвід та всенародне визнання.

Крім того, щоб заохотити до участі більше розробників, подія Ludum Dare передбачає також і участь команд розробників, але це вже дещо інший, більш свобідний конкурс під назвою «джем», який відбувається паралельно із основним конкурсом. На відміну від змагання, в якому весь код і ресурси гри повинні бути створені з нуля, у джемі можна залучати будь-які ресурси із інших своїх ігор, працювати над грою довше, а обмежень накладається менше.

Правила участі у джемі Ludum Dare:

 • можна працювати самому чи в команді;

 • закінчити гру за 72 години;

 • ігри повинні відштовхуватись від теми конкурса;

 • дозволені всі сторонні програми, бібліотеки та програми створення контенту;

 • не потрібно подавати вихідний код.

Незалежно, працюєте ви в команді чи сам, гру на конкурс подає лиш одна людина і лиш вона може потім оцінювати чужі ігри. В процесі оцінки кожній грі дається рейтинг — від одної до п'яти зірочок у дев'яти категоріях: іновація, геймплей, тематика, графіка, аудіо, гумор, настрій, загальне враження та оцінка роботи розробника зі спільнотою.

Призом конкурсу вважаються самі ігри, що і символізує його назва. Ніяких матеріальних нагород він не передбачає. Часто розроблені в процесі Ludum Dare ігри їх автори доробляють і випускають як комерційний продукт у вигляді гри для iPhone чи Steam.

Ось такий чудовий конкурс, в якому може приймати участь будь-хто і будь-звідки. Наприклад ви.

З вами говорив Капітан Інді, до наступних зустрічей на цьому сайті!

Щоб залишити коментар, зареєструйтесь чи увійдіть на сайт.
Якщо ви вважаєте цей матеріал крисним або ж він вам сподобався, залишіть будь ласка свій коментар. Нам важливо знати вашу думку!

andrii | 6 років тому | #

Дякую за статтю, переніс на головну.

Хотілось би колись прийняти участь в такій події. Шкода, недостатньо вмінь і навиків.