Краудфандинг продовжується — на підході Wasteland 2

Краудфандинг продовжується — на підході Wasteland 2

 / 14 березня 2012 /  , ,

Є ігри, які не можливо фінансувати звичайним для ігрової індустрії способом. Видавцям не вигідно вкладати гроші в нішеві ігри для невеликої аудиторії людей. Для прикладу, якщо розробник прийде до видавця і запропонує йому фінансувати старомодний квест чи тактичну RPG з видом зверху, розробник відповість, що такі ігри зараз не популярні і прибутку йому не принесуть.

Але, як виявилось, є інший шлях фінансування таких ігор — краудфандинг (croudfunding — англ. фінансування натовпом), коли безліч людей жертвують незначну суму і якщо в результаті вони зберуть достатньо грошей для фінансування розробки гри, то видавець стає просто непотрібним і розробник може створити гру, яку хочуть бачити гравці, а не видавець.

Нещодавно Тім Шафер (Tim Schafer) довів дієвість цього способу фінансування і тим самим проклав шлях для інших нішевих проектів. З успіхом завершився його проект на сайті Kickstarter, зібравши 3,3 мільйона доларів на створення квесту його компанією Double Fine Productions.

Що цікаво, в день завершення їх проекту розпочався інший, не менш амбітний проект. Браян Фарго (Brian Fargo), творець гри Wasteland і більш відомих у нас Fallout 1 і 2 (які, як виявилось були фактично сіквелами Wasteland), пропонує усім охочим зкинутись на розробку Wasteland 2, який він обіцяє зробити в стилі його старих ігор. Вже багато років він безуспішно пропонував цю ідею видавцям і це останній шанс створити сіквел до однієї з перших пост-апокаліптичних RPG. Тож якщо ви фанат оригінальних Fallout, не полініться підтримати цей проект. Пожертвувавши $15 ви отримаєте гру, коли вона буде завершеною (на розробку заплановано трошки більше року), а готових пожертвувати більшу суму чекають інші бонуси. Для тих, хто хоче заплатити і не має досвіду роботи з платіжними системами чи не знає англійської, ось тут можна знайти російськомовну інструкцію по переведенню грошей на користь проекту.

Цікаво, які ще ігри можуть бути фінансовані таким чином.

Щоб залишити коментар, зареєструйтесь чи увійдіть на сайт.
Якщо ви вважаєте цей матеріал крисним або ж він вам сподобався, залишіть будь ласка свій коментар. Нам важливо знати вашу думку!

andrii | 7 років тому | #

Протягом трьох днів Wasteland 2 назбирав очікувані $900 тисяч. Але на збори коштів залишилось ще 32 дні і автори запевняють, що чим більше коштів буде зібрано, тим більшим буде ігровий світ, тим скліднішими і цікавішими будуть сюжетні лінії, крім того при сумі в $1,5 мільйона розробники обіцяють портувати гру на мак.

andrii | 7 років тому | #

Що ж. Завдяки пожертвам фанатів Браян Фарго зібрав 3 мільйона доларів на розробку Wasteland 2. Розробка почалась, гра вийде приблизно у жовтні наступного року, а щоб нам не було нудно розробники будуть інформувати нас про хід робіт за допомогою свого блогу, форуму та документальних відео.