Чи справедливо ставляться до насилля у відеоіграх?

Чи справедливо ставляться до насилля у відеоіграх?

 / 27 листопада 2011 / Джерело: pc.ign.com /  , , , ,

Activision — розробник лінійки ігор про війну Call of Duty — стверджує, що насилля у відеоіграх піддають занадто жорсткій критиці, в той час, як у фільмах воно часто вважається сильним та сміливим режисерським прийомом.

В сюжеті Call of Duty: Modern Warfare 3 великі міста потрапляють під брутальну військову атаку і протягом гри час від часу ми бачимо, як гинуть невинні люди. На початку гри присутнє повідомлення, що деякі сцени можуть бути неприємними, тим не менше критики та журналісти вириваючи ці сцени з контексту перетворюють їх у скандали та висвітлюють в мас-медіа як негативний фактор ігрової індустрії в цілому.

В Activision вважають, що це не чесно. Директор компанії, Ерік Хіршберг (Eric Hirshberg) вірить, що ігри повинні становити ту ж цінність, що й фільми, які за безкомпромісцне зображення воєн та конфліктів нерідко отримують похвали та нагороди.

«Є певний сенс,» — каже він, — «що ігри експлуатують насильство сильніше, чим це робить, наприклад The Hurt Locker (читати в вікіпедії), який також був створнений як форма розваги. Я вважаю їх формою мистецтва і думаю, що для речей на зразок Green Zone чи United 93 поняття „занадто рано“ не повинно застосовуватись. Настане час коли теперішні дискусії та суперечки на рахунок відеоігор будуть здаватись нам дивними. Я думаю, що активним інгредієнтом у зміні цього ставлення є час.»

Один із найбільш шокуючих моментів Modern Warfare 3 (можливий спойлер):

«Продюсери не створювали The Hurt Locker, як публічну послугу,» — додає Ерік, — «вони зробили це, щоб росповісти іторію, яку вважають важливою. Вони продавали продукт розважальної індустрії. І ніхто не винив його у зловживанні сучасними подіями. Його розглядають як мистецьку інтерпритацію та коментар до сучасних подій. Творчі процеси розробки цього фільму та розробки наших ігор дуже схожі, але сприймають їх по різному.

Розповідна складова Call of Duty більше про хороших та поганих хлопців, про дружбу, подорож та боротьбу. І я не думаю, що в цьому нас можна винити. Просто вибраний нами напрямок в своїй основі менш літературний та більш орієнтований на екшн. І я не думаю, що у Call of Duty слабка розповідна складова. Я можу перелічити сотню інших фільмів які, хоч і менш відомі за Black Hawk Down, але не заставляють сумніватись у героїзмі, відважності, подіях та екстремальних емоціях, пережитих учасниками бойових дій.

Ми ж розповідаємо історії, які хочуть розповісти розробники. Я не думаю, що ми навмисне ухилялись чи приділяли надмірну увагу вибраним питанням. Історія та характери персонажів розвиваються так, як це задумали розробники.»

Чи правий Хіршберг? Чи дійсно насилля у відеоіграх грає ту ж роль, що і в фільмі The Hurt Locker? Нам цікава ваша думка.

Примітка: цей матеріал є дослівним чи частковим перекладом іншомовної статті. Оригінал читайте на pc.ign.com.
Щоб залишити коментар, зареєструйтесь чи увійдіть на сайт.
Якщо ви вважаєте цей матеріал крисним або ж він вам сподобався, залишіть будь ласка свій коментар. Нам важливо знати вашу думку!