Голівуд дивує угода щодо фільму Assassin's Creed

Голівуд дивує угода щодо фільму Assassin's Creed

 / 7 листопада 2011 / Джерело: destructoid.com /  , ,

Sony Pictures нещодавно підписали угоду з Ubisoft про розподіл прав на франчайз Assassin's Creed. Фанати серії вже давно чекають на фільм по цій грі і, схоже, що рано чи пізно вони його таки отримають. Цікаво, що підписана угода залишає повний контроль над фільмом у Ubisoft, що здивувало багатьох голівудських знавців. Згідно угоди, Sony не може роспоряджатись бюджетом, кастингом, сценарієм та датою релізу фільму. З одного боку тішить, що Ubisoft явно намагається не зіпсувати франчайз тримаючи все під своїм контролем, а здругого — це зменшує ймовірність того, що фільм буде знятий.

Журнал NYMag приводить таку цитату: «Вся ця угода між Ubisoft та Sony це марна трата чорнил, паперу та часу. Рівень контролю, яким поступилась Sony означає, що Assassin's Creed ніколи — і я маю на увазі ніколи — не буде зроблений.» Досить неприємно це чути.

Також NYMag відмічає, що першими в черзі на угоду стояли DreamWorks, а іншими можливими кандидатами були Universal та Warner Brothers і всіх їх відлякали вимоги видавця. А представник однієї зі студій висловився про це так: «Вони хочуть зберегти за собою право зупинити все виробництво фільму повністю, коли їм захочеться. Це сміхотворно.»

Директор іншої ж студії зазначив: «Це багатомільйонний бренд Ubisoft'а, тож ясно, чому вони його так захищають. Але вони не кіношники і вірним способом переконатись, що фільм вийде поганим це недооцінити студії, що зніматимуть цей фільм і їхня угода це і робить — повністю знецінює роботу кіностудії.»

Але ми можемо двояко сприймати слова фільмознавців, адже у нас є приклад — Prince of Persia — студійний фільм, що не сподобається жодному фанату оригінальної гри. Схоже, що Ubisoft це розуміє і, за допомогою надмірно строгої угоди із Sony, намагаєтья вирішити ту проблему, яка перетворила один із найкращих платформерів в історії ігор на посереднє, якщо не гірше, кіно. Адже, якщо б видавець міг втрутитись у виробничий процес, він міг би запобігти цьому.

Sony відмовились коментувати ситуацію у NYMag, але з анонімного джерела до них дійшла інформація про те, що Ubisoft закріпив за собою таку кількість прав над проектом тому, що сам вкладає в нього велику суму грошей. Тобто Sony вкладе у фільм лиш невелику частку того, що переважно вкладають у виробництво фільмів кіностудії.

Я у цьому випадку обома руками за Ubisoft. Знаючи їх, при такому контролі вони або випустять хороше кіно, або не випустять ніякого. Я б не хотів, щоб Дезмонда, Альтаїра чи Еціо зіграв слащавий голівудський актор, а сюжет звівся до пригодницького фільму з дешевими жартами та нав'язливою любовною лінією. Ну знаєте, як більшість того, що іде в кінотеатрах останнім часом. А Ubisoft, натомість, вже давно довели, що ставляться до франчайзу цілком серйозно і не збираються найближчим часом розчаровувати прихильників.

Крім того Assassin's Creed є фактично єдиним із масштабних самостійних ігрових проектів, який дозволяє собі відпускати коментарі з приводу сучасних подій. У ньому є ретроспективний погляд на релігію, як на джерело влади протягом іторії, смішне, але й фантастичне зображення американської судової системи у вигляді сучасних тамплієрів, їдкі зауваження в сторону системи охорони здоров'я в США — Ubisoft дозволив собі висловлюватись досить вільно у грі з таким величезним бюджетом, а у масових голівудських фільмах таке рідко побачиш.

Звичайно, що гра не складається цілком із тих речей, які можна побачити у її головоломках та коротких примітках у базі даних Анімуса, але з часів виходу Assassin's Creed 2 серія використовує історичне підґрунтя для сюжету, яке нізащо не отримало би зелене світло на будь-якій іншій студії, що продає свій продукт в основному західній, християнській аудиторії. Думаєте, хтось у Голівуді вклав би мільйони доларів у фільм про родину Борджа? Ні. І по тих же причинах його не транслюють по телевізору. До того ж сюжет Assassin's Creed є дивовижною сумішшю кривавої історії та вкраплень якісної наукової фантастики і обидва ці елементи виконані на високому рівні. Цей рецепт не вдастся повторити нікому.

Тому я повністю згідний з рішенням Ubisoft зберегти творчий контроль над франчайзом. Немає ніякої гарантії, що фільм вийде хорошим, і що він взагалі вийде, але як людина, що бачила більшість кіноадаптацій відеоігор — і хорошими їх ну ніяк не назвеш — принаймні Ubisoft не дасть кіностудії розгулятись і напартачити.

Але крім затримок у виробництві та постійним узгодженням між видавцем та студією є ще одна неприємність. Патріс Десіле (Patrice Désilets) — творчий керівник франчайзу — покинув Ubisoft після завершення роботи над Assassin's Creed: Brotherhood. Revelations ще повинен довести, що може зрівнятись чи перевершити свою попередницю, яка, у свою чергу, була краще попередньої гри в плані геймплею, але менш масштабною, тому ми навіть не знаємо чи теперішні керівники будуть слідувати стопами Десіле в плані гри, а про вірний франчайзу фільм говорити не можемо тим більше.

Щоб залишити коментар, зареєструйтесь чи увійдіть на сайт.
Якщо ви вважаєте цей матеріал крисним або ж він вам сподобався, залишіть будь ласка свій коментар. Нам важливо знати вашу думку!