Давайте ставитись до відеоігор позитивніше

Давайте ставитись до відеоігор позитивніше

 / 29 жовтня 2011 / Джерело: kotaku.com /  ,

Відеоігри це чудо. Вони створені суто для дозвілля та відпочинку. Вони можуть бути зворушливими, вибуховими, складними чи підбурючими. Вони захоплюють мене та, б'юся об заклад, багатох із вас.

Тож чому багато людей в інтернеті постійно зляться через відеоігри? Багато геймерських сайтів під зав'язку набиті так-званими фанами, які тільки те і роблять, що ненавидять відеоігри та нападають на людей через їхні уподобання в іграх.

Деколи це через те, що вони мудаки. Але інколи це просто через те, що люди дивляться на те, якими відеоігри були раніше, а не на те, в що вони переросли. Або вони не док інця розуміють, як працює ігрова індустрія. В такому випадку це не їхня провина і не варто на них ображатись — так часто стається просто через те, що вони будують свої припущення не на тому, якими речі насправді, а на власному хибному враженні про те, якими ці речі є.

Деколи це мене засмучує, тож я вирішив, що зможу зіграти свою роль і в міру своїх можливостей трошки покращити цю ситуацію.

Далі слідують деякі поради на тему поведінки в деяких спірних відеоігрових питаннях. Деякі з них пов'язані на розумінні речей мною, як людиною, що провела близько десяти років в галузях продажу ігор, відеоігровогу журналізму, а деколи навіть і розробки ігор.

Інші ж просто тому, що я живу в сонячній, спокійній країні і є досить спокійною людиною.

Якщо поради вам сподобаються і ви з ними погоджуєтесь — чудово! Сподіваюсь в коментарях до цієї статті побачити слушні та розумні думки людей, що просто хочуть поговорити про ігри. Я кщо поради вам не сподобаються, що ж, ніхто вас ні до чого не змушує. Це не правила.

Не надавайте такого великого значення оглядам. Цього місяця ми були свідками того, як оцінка гри створила прямо таки бурю з лайна в інтернеті. Що тупо. Єдиною причиною цього є те, що люди часто не розуміють що таке огляд до того як прочитати його.

Поширеною помилкою, яку люди роблять при прочитанні огляду є те, що вони припускають, що це об'єктивний репортаж. Що текст статті та оцінка є ультимативним вердиктом якості гри. Тому вони викликають стільки злості та ворожості: як було відзначено раніше, люди використовують їх як відвід злості. То ж коли два огляди дають їм різні оцінки вони втрачають розум.

Огляд — це те, що один автор чи, максимум, одне видання думає про гру. Все! Ми всі любим чи ненавидим різні ігри по різним причинам і професійні журналісти не вийняток. Тому перестаньте обговорювати їх/наші слова як церковні проповіді.

Сприймайте їх за те, чим вони є: їхні/наші думки про гру. Якщо ви схиляєтесь до ігрових смаків якогось із авторів чи видань, то старайтесь їх поважати, але пам'ятайте, що огляд це думка, а не вирок. І, крім випадків коли в оглядах трапляються грубі помилки, вони не можуть помилятись.

Не читайте Metacritic. Це частково витікає з попереднього пункту, але пошук якоїсь єдиної оцінки, по якій можна судити гру є марною тратою часу. Відеогра це суб'єктивний твір людської праці, що значить: не знайдеться двох людей, яким сподобались дві речі в одній грі по одних і тих же причинах.

Тож що, як гра має оцінку 96 на Metacritic? Ви можете, виходячи із власних, вироблених впродовж життя поглядів на відеоігри, зневажати гру, про яку трублять всі крупні видання. Томущо ви це ви. Жодні два видання також не напишуть однакові огляди гри і рідко які видання мають однакову систему оцінки гри. Що робить ці «впаковані» оцінки убогим відображенням якості гри.

Люди зляться на оцінки Metacritic'а по, фактично, тим самим причинами, що вони зляться на оцінки в оглядах: вони можуть оправдувати покупку чи намір покупки, а якщо оцінка нижче/вище чим очікує людина (навіть якщо деякі огляди можуть зберегти їй гроші!), вона просто виходить з себе.

Не виходьте з себе. Найкращим способом буде прочитати декілька оглядів, беручи з кожного те, що ви вважаєте важливим для себе. Оскільки індивідуальні огляди не є вердиктом, зібрання їх оцінок теж не повинно ним бути.

«Ігровий журналізм» — не однорідна сутність. В залежності від того, де ви спілкуєтесь в інтернеті, часто ви можете бачити дискусії у яких, під акомпонемент зубного скреготу, жаліються на «ігровий журналізм». Так, ніби це монолітне явище і всі, хто пише про відеоігри за гроші живуть в одному великому будинку і користуються одним великим комп'ютером і є одною і тою ж людиною, яка пише одне і те ж лайно.

Є хороші журналісти, а є не дуже хороші журналісти, є смішні сайти, є серйозні сайти, є сайти які розділяють і те і те. Є нішеві сайти, гендерно-розділені сайти, та географічно обмежені сайти. Як і ігри про які вони пишуть, одним людям сподобаються одні, іншим — інші, а деякі знайдуть сайти чи журнали, які більш імпонують їх смакам чим інші. Тож знайдіть собі такий (або такі!) та насолоджуйтесь!

Відеоігрова індустрія це індустрія. Очевидно, правда ж? Але шокує те, наскільки часто про це треба нагадувати. Ті ігри, що ви купуєте, є частиною індустрії вартістю у багато мільярдів доларів і вона існує для заробітку грошей. Ігри не даються вам як послуга чи подарунок. Вони — спосіб для компаній, таких як Activision, EA та Nintendo, заробляти гроші собі та своїм акціонерам.

Тому вони рідко поділяють ваші дитячі спокади чи нішеві інтереси. Це може відкритись для вас гіркою правдою, а багатьом фанатам Mega Man Legends і думати про це боляче, але чи раніше ви приймете цю істину, тим скорше ви перестанете розчаровуватись при виході розчаровуючих сіквелів/рімейків/DLC.

Зверніть увагу, що прийнятя цієї істини не є капітуляцією, оскільки це боротьба, у якій ви ніколи не брали участі і не мали шансів на перемогу. Це просто факт життя, як і той факт, що Дід Мороз не справжній і чим раніше це зрозуміти, тим раніше це перестане бути для вас трагедією.

Кожен грає ігри по-різному. З різних причин. Ігри можуть бути засобом об'єднання людей, а не розділення їх на групи, які і так вже розідлені через те, що занадто багато часу проводять за іграми. Хтось може грати тільки в MMO, хтось може грати в мультиплеєр Call of Duty, хтось грає в мобільні ігри в автобусі, хтось грає в ігри на Kinect із своїми дітьми, хтось грає в Dark Souls до третьої ночі.

І всі грають таким чином, яким їм подобається. Комусь подобається складність і він буде грати у суворі ігри на найбільшій складності, а хтось просто хоче розслабитись, дослідити нові місця та отримати задоволення від сюжету.

Люди дорослішають, в когось може бути менше грошей, в когось можуть бути діти, комусь набридають шутери. Всі люди різні і кожна людина грає ігри по-своєму і з власних причин, тож дайте їм спокій! Судити людей їх ігровим уподобанням — найгірше, що може робити людина, якій подобаються ігри, не залежно чи бавляться вони Angry Birds, Madden чи Modern Warfare. Ми повинні об'єднуватись і цінувати речі, як об'єднують нас, а не будувати стіни між інших стін лиш для того, щоб відчути себе «крутішим» чи «кращим» за інших.

Ігноруйте фанбоїв. В інтернеті завжди є мудаки, а фанбої — твердолобі прихильники конкретної компанії з надмірними запасами злоби — одні з найгбільших мудаків інтернету. Нема нічого поганого в тому, щоб мати свої уподобання. Але не гарно використовувати ці уподобання як подіум, з якого можна прискатись лайном на людей та їх уподобання або, що гірше, як щит щоб «захищатись» від досвіду та знань про інші ігри/франчайзи/платформи і їх хороші сторони.

Я знаю, якщо опустити специфіку то більшіть сказаного можна підсумувати як: «будьте чемними один з одним та проявляйте трошки більше розуміння», що звучить як повчання і я перепрошую, якщо так вийшло. Як я казав: це просто поради, а не обов'язкові до виконання правила.

Але якщо протягом дня ви зловите себе на тому, що пишете злісний комент на якомусь із форумів, нічого поганого не станеться, якщо ви скористуєтесь цими порадами. Або хоча б перестанете ходити на сайти де вас та часто тролять.

Примітка: цей матеріал є дослівним чи частковим перекладом іншомовної статті. Оригінал читайте на kotaku.com.
Щоб залишити коментар, зареєструйтесь чи увійдіть на сайт.
Якщо ви вважаєте цей матеріал крисним або ж він вам сподобався, залишіть будь ласка свій коментар. Нам важливо знати вашу думку!