Повернення квестів

Повернення квестів

 / 22 лютого 2011 / Джерело: pc.ign.com /  ,

Не так вже й давно квести були особливим жанром, доступним тільки гравцям на PC. Зрештою, точність мишки давала можливість створити розмірений, дослідницький стиль гри. Діти 80х та 90х назавжди збережуть теплі спогати про такі проекти LucasArts як Day of the Tentacle, Full Throttle та Sam & Max, а такі ігри як Broken Sword, Myst та Blade Runner стали об'єктами масивних культів.

Тим не менше, з часом набула популярності трьохвимірна графіка, а популярність елегантних, мальованих квестів почала падати. Причини зрозумілі — квести не могли бути передовими іграми індустрії.

Але, не дивлячись на це, останнім часом ми спостерігаємо відродження жанру. Гравці подорослішали і вже не ставлять графічні показники на перше місце у іграх і квести, з їх невинністю та чистим випробуванням сил, відроджуються знову. І ось які ігри очолюють ці зміни.

Heavy Rain (PlayStation 3)

Вірите ви в це чи ні, але Heavy Rain це беззаперечна еволюція квеста. Це гра, з простим інтерфейсом і повним зосередженням на розповіді попри все інше. Сюжет із розслідуванням викрадень відразу ж задає дослідження місць злочину як геймплейний елемент. Стрибки перспективи та стилів розповіді нагадують попередню роботу команди — Indigo Prophesy (яка сама по собі також є еволюцією квесту).

Чутлива до контексту схема керування у Heavy Rain дійсно доповнює звичайний інтерфейс квестів типу «наведи та клікни».

Heavy Rain також показує як можна створити комерційно успішний квест; дорослість та сильний наголос на реалізмі сильно допомогли зібрати багато позитивних відгуків а гравців зацікавив гострий сюжет та різноманітність ігрового процесу.

Phoenix Wright: Ace Attorney (Nintendo DS)

Несподівано винахідлива гра, іноваційний геймплей адвокатських розслідувань якої, у більшості, завдячує своїм уснуванням традиційним квестам. Як і в Ghost Trick (згаданий нижче) від тих же розробників, ви в основному перебираєтесь кімнатами в пошуках доказів для вашої справи. А коли ви назбираєте достатню кіпу доказів ви переходите до судового процесу. В цей момент гра міняє жанр і перетворюється в повністю логічну головоломку з конерктним трактуванням. Дійсно, Phoenix Wright показує як можна добитись інновацій за допомогою пошуку схожості жанру та справжніх судових процесів. Геніально.

Ghost Trick: Phantom Detective (Nintendo DS)

Остання гра Шу Такумі, автора нашумівшої серії ігор Phoenix Wright: Ace Attorney, являє собою дивовижно оригінальний квест-головоломку. DS завжди була хорошою платформою для квестів (згадується рімейк Broken Sword), а Ghost Trick використовує точність стилуса і поєднує її з виразною двовимірною анімацією та вигадливим сюжетом. Фанати Такумі відразу впізнають деякі елементи дизайну — від переміщення по локаціях до стилю головоломок — але в серці своєму це хитро замаскований квест.

Back to the Future: The Game (PC, PlayStation 3)

Telltale games роблять квести з 2005-го і багато з них отримують позитивну критику. Найновіша їх гра, Back to the Future, є дійсно цікавою та виготовленою у звичайному для Telltale, епізодичному вигляді. Для дітей 80х мало який фільм несе ті ж емоції, що «Назад у майбутнє».

Back to the Future є ідеальним франчайзом для злиття квестів та ностольгії покоління Х.

Що робить цю конкретну гру більш видною, так це те, що розробники розуміють цінність жанру квестів для вікової категорії фанатів франчайзу. Так само, як і квест Jurassic Park, який зараз знаходиться у розробці. Ці ігри гарантовано привернуть увагу тих, кому ці назви навіюють приємні спогади із дитинства. Це хороша ідея для бізнесу та для натхнення у робці нових ігор.

Portal/Portal 2 (PC, PlayStation 3, Xbox 360)

Головоломки в своїй основі, Portal та очікуваний Portal 2 також є розповідними іграми, але у досить дивний спосіб. Ці ігри є далеким відгалуженням квестів: ви оцінюєте оточуюче середовище, складаєте разом об'єкти, необхідні для рішення задачі та повільно розкриваєте сюжет. Це квест від першої особи в чистому вигляді і ми могли б побитись об заклад, що його б не існувало без квестів.

Machinarium (PC, Mac)

Приголомшлива краса ілюстрацій та музики це перше, що кинеться вам в очі, але по-справжньому затягнуть вас у гру ігровий процес та дизайн головоломок. Machinarium використовує вражаючий стиль для того, щоб відокремитись від інших ігор і забезпечує незвичний та захопливий досвід. Гра доставляє на всі сто. Фанати ігор Samorost та Samorost 2 оцінять майстерний саундтрек а поціновувачі квестів нарешті отримають щось, створене конкретно для них.

L.A. Noire (PlayStation 3, Xbox 360)

У той же спосіб, що і такі ігри, як Blade Runner на PC та Heavy Rain на PS3 експериментують із реалізмом та дорослою тематикою, L.A. Noire змішує розповідну складову із детективними росслідуваннями та перехресними допитами. Ви розшукуєте докази на місцях злочину, випитуєте інформацію у людей, взаємодієте із підозрюваними і, завдяки реалістичній лицевій анімації, читаєте по їх обличчах їх справжні наміри.

L.A. Noire, зі всією повагою, є ще одним прикладом еволюції жанру квестів — сильний наголос на подачі та, у той же час, перетворення її у винахідливий елемент ігрового процесу.

Післяслово

Майбутнє виглядає все яскравішим для цього класичного ігрового жанру. Із такими розробниками як Telltale, що повертаються до витоків та приймають за основу простоту та дизайн головоломок, настають хороші часи для поціновувачів квестів.

Примітка: цей матеріал є дослівним чи частковим перекладом іншомовної статті. Оригінал читайте на pc.ign.com.
Щоб залишити коментар, зареєструйтесь чи увійдіть на сайт.
Якщо ви вважаєте цей матеріал крисним або ж він вам сподобався, залишіть будь ласка свій коментар. Нам важливо знати вашу думку!