Із піратів у користувачі Steam

Із піратів у користувачі Steam

 / 26 січня 2011 / Джерело: kotaku.com /  , , , ,

У цій статті користувач сайту Kotaku під ніком Heyitsguy росказує про те, як і чому він перестав зкачувати піратські ігри та перейшов на систему розповсюдження ігр Steam.

Наші реалії далекі від американських, але тим не менше, основна суть статті є досить актуальною.

2011 буде роком у якому я перестану нелегально зкачувати ігри. Почалось це декільа років тому, коли я відкрив для себе торенти. Зпочатку я користувався ними тільки для пошуку серіалів, які зняли з фіру, але потім я виявив, що можна зкачувати ігри.

Перед тим, як ви назвете мене «піратом» чи «грабіжником», дозвольте пояснити ситуацію. Я граю в ігри уже майже 20 років і зараз я не можу назвати точну суму грошей, яку я витратив на погані ігри, які мені не сподобались. Мої сумніви посилились, коли я перейшов із приставок на комп'ютер. Я не кажу, що комп'ютерні ігри гірші за приставочні, але комп'ютерних ігор значно більше і, відповідно, зростає шанс купити погану гру. Колись я міг продати свої PC-ігри назад у місцевому ігровому магазині і таким чином повернути собі частину грошей, але вони перестали надавати цю послугу. І я лишився із купою, більше мені не потрібних, коробок та дисків.

Тому я вирішив використовувати торенти для зкачування ігор, щоб мати можливість перевіряти їх перед тим, як я витрачу всі свої гроші на на ігри із крутими зображеннями на упаковці та постановочними скріншотами. Я тратив приблизно годину на перевірку кожної гри і більшість із них я видаляв в межах 24 годин після інсталяції. Ті, які мені сподобались я замовляв в онлайн-магазинах за хорошу ціну. Але згодом зручність зкачування ігор заставила мене забути про незаконність цих дій.

Наприкінці 2010 я взагалі припинив платити за ігри. Якщо гра мені подобалась, я не спішив її купувати, я просто продовжував грати до кінця і поітм переходив до наступної. Я не розцінював себе як «пірата», я просто грав. Я не думав про порядність та підтримку розробників. Але минулого місяця це змінилось по двох причинах.

Першою причиною є Steam. Я користувався ним уже 5 років, але в основному дял того, щоб переграти Portal чи Half-life 2. І так залишалось до цих свят. На Steam проводився святковий роспродаж із новими знижками кожних два дні протягом двох тижнів і я прокидався з думкою «Які ж ігри я куплю сьогодні?». Steam дав мені можливість зручно зкачувати ігри, а також купувати їх за хорошими цінами. Я купив 22 гри протягом цієї акції і витратив приблизно 50 доларів. І я абсолютно не шкодую через покупку жодної із них.

Другою причиною є 3DS. Я знаю про цю систему з того часу, як її оголосили на виставці E3 2010, але тільки остання виставка Nintendo World заставила мене хотіти знову тратити свої гроші на користь ігрової індустрії. Мені дійсно не важливо, скільки ця приставка буде коштувати — я обов'язково куплю її у своєму місцевому ігровому магазині у день її релізу, а також прикуплю декілька ігр, які будуть чи не будуть хорошими. Мій скептицизм відносно ігор змінився трепетом, якого я не відчував з часів Nintendo 64.

Колишній пірат повернувся до своїх коренів.

Користуючись нагодою, хочу запитати у відвідувачів сайту: як ви ставитесь до піратства? Чим для вас є зкачування з торентів та Steam?

Примітка: цей матеріал є дослівним чи частковим перекладом іншомовної статті. Оригінал читайте на kotaku.com.
Щоб залишити коментар, зареєструйтесь чи увійдіть на сайт.
Якщо ви вважаєте цей матеріал крисним або ж він вам сподобався, залишіть будь ласка свій коментар. Нам важливо знати вашу думку!

rar | 8 років тому | #

Нє,я запіратство)

andrii | 8 років тому | #

А агрументи? Хіба не хочеться віддячити розробникам за хорошу гру? Якщо всі будуть за піратство то не буде більше великих серйозних ігор-бестселерів типу то їж готики. Будуть тільки невеликі безкоштовні проекти.

-unreal- | 8 років тому | #

Я також зараз почав задумуватись над ''купити'' чи ''скачати''.Але на Укр. трошки напряг з ліцензією,а купляти зі стіму для мене дорого,і не зручно(Думаю як і для всіх з Укр).Наприклад зараз буду купувати CoD Black Oops і BattleField Bad Company 2.Думаю ці ігри варті того,щоб їх купити,і ціни не такі вже й високі.

andrii | 8 років тому | #

Згоден, що для українця це досить дорого — 60 баксів (у день релізу) за блек опс, це, якщо брати середні показники по Україні, майже третина зарплати. А не зручно воно тільки частково. Стім приймає платіжні картки, пайпал і вебмані. Тому, якщо захотіти то купити не так і складно.

andrii | 8 років тому | #

Особисто я, останнім часом, теж купую ігри через стім. Відкладаю гроші перед виходом хороших ігор та перед крутими розпродажами. Деякі ігри настільки круто зроблені, що я не можу не підтримати розробників, ну і сам стім хороша штука.

rar | 8 років тому | #

Аргументи : хороших ігор як кіт наплакав,дорого,Steam нелюблю.А підтримати розробника справді потрібно ,якщо гра хороша(але таких дуже мало).

versus | 8 років тому | #

власне із-за піратів ПК як ігрова платформа загниває