Чому Minecraft настільки популярний

Чому Minecraft настільки популярний

 / 5 січня 2011 / Джерело: kotaku.com /  , , ,

Minecraft став безперечним інді-хітом 2010го. Тим не менше, його успіх, судячи по всьому, полягає не в очевидних його перевагах, а в тому, чим ця гра не є.

Для початку (перед тим, як зі мною розправляться фанати Minecraft'а) я зауважу, що це хороша гра. Можливо навіть чудова гра. Її легко впізнати, вона широко доступна, вона дозволяє гравцям створювати власні історії і, що найбільш захоплююче, має початкову простоту, яка відкриває шлях до швидкого ускладнення, глибокого, як шахти, які ви невдовзі починаєте копати.

Але я не думаю, що це єдина причину успіху цієї гри.

Існує багато ігор, що пропонують досвід схожий на описаний вище, яким дуже повезе, якщо вони продадуть хоча б половину такої кількості копій. І вони переважно більш стабільні на час випуску.

Але ці ігри виплюнуті машиною, тою самою, про існування якої добре знають гравці зі стажем. За місяці (а деколи за роки) до випуску цих ігор, інтерес до них підігрівають маркетинговими промовами, кінематографічними трейлерами, щоденниками розробників, демонстраціями на E3, надоїдливими банерами та попередніми оглядами, які не дають передихнути.

Ця машина у більшості випадків (за вийнятком дійсно хороших ігор) бреше гравцям. А в кращому випадку дуже перебирає яку правду їм відкривати. Що, якщо бути зовсім чесним, є її обов'язком, оскільки завданням машини є отримання грошей, але менше з тим. Люди не люблять коли їм брешуть, вони не люблять коли невідомо кому можна довіряти.

Продукт, що виходить із цієї машини є вже не тим, чим він був для гравців двадцять чи навіть десять років тому. Якщо колись невелика команда людей чи навіть одна людина могла втілити в життя свою ідею, зробити її такою, якою вона її бачить та відчуває, то сьогодні це блокбастери з бюджетом в мільйони доларів, кожен сантиметр яких вивірений, щоб подобатись необхідним таргет-групам, оброблений сотнями програмістів, дизайнерів, художників та консультантів до такої степені, що фінальний продукт, за декількома вийнятками, стає глянцевим, бездушним проектом.

Minecraft, на противагу таким іграм, не несе нічого подібного. Він просто… існує. Він був зроблений однією людиною і виглядає саме таким. Чисте дивацтво. Є Minecraft, є люди, які грають у Minecraft і є люди які говорять про Minecraft.

Ви ніколи не бачили, щоб у автора Minecraft, Маркуса Перссона брав інтервью Джеф Кіглі (відомий відеоігровий журналіст), про те якою неймовірною буде гра. Ви не чули від видавця скільки мільйонів копій гри вони збираються виготовити у цьому фінансовому році.

Є просто Minecraft і люди які у нього грають.

Звичайно, це можна сказати і про інші інді-ігри. Але дуже мало інді ігор отримали таку ж популярність як Minecraft. Без рекламного бюджету, з часу свого релізу в 2009му він став однією з найбільш популярних ігор світу, кількість продажу якої перевищила мільйон. І це до того як він вийшов із стадії бети. І майже повністю за допомогою усного слова.

Те, що інді-гра добилась такого поширення без допомоги видавця (якою часто користуються ігри в PSN та Xbox Live Arcade) поставило всіх перед фактом. Існують ігри, що ніяким чином не причетні до фабрики штампування блокбастерів, і це не обов'язково невеличкі, спеціалізовані, одиночні випадки які були пропущені пресою та проігноровані гравцями.

Це породило спільноту, в якій гравці можуть об'єднатись силами довкола гри і бути впевненими, що їх ентузіазм був створений цією спільнотою, а не будь-яким іншим шляхом.

Тобто Minecraft, це тільки початок. Люди можуть любити Minecraft, але, я думаю, що в глибині душі багато хто із них більше любить саму ідею Minecraft. Їм подобається той факт, що у цей час, у цьому столітті може вийти гра без рекламного бюджету, без прив'язки до аніме, без ексклюзивного релізу на одній з приставок і при цьому не просто бути цікавою, а й отримати справжній успіх, ідучи на рівних із блокбастерами в продажу та висвітленні медіа.

Людям подобається той факт, що це гра, яку їм порадили не в рекламній кампанії і не в ексклюзивному огляді в журналі, а про яку вони дізнались від друзів.

Як в старі часи. Саме тому Minecraft став таким хітом. І це показує, що місця достатньо і для інших подібних ігор.

А хто не знає нічого про Minecraft може подивитись зроблений фанатами трейлер. Він фактично нічого не каже про гру, але дає приблизне поняття про те, на що вона схожа.

Примітка: цей матеріал є дослівним чи частковим перекладом іншомовної статті. Оригінал читайте на kotaku.com.
Щоб залишити коментар, зареєструйтесь чи увійдіть на сайт.
Якщо ви вважаєте цей матеріал крисним або ж він вам сподобався, залишіть будь ласка свій коментар. Нам важливо знати вашу думку!

rar | 8 років тому | #

Гра дійсно бомба,доречі хтось знає нормального українського сервера?І як виростили дерево в печері О_о ?

Nazzer | 6 років тому | #

Епічний трейлер! Забираю до дому.